TMMOB Maden Mühendisleri Odası

YÖNETİM KURULUMUZ KIBRIS’TA ZİYARETLERDE BULUNDU

YÖNETİM KURULUMUZ KIBRIS’TA ZİYARETLERDE BULUNDU

Kıbrıs Maden, Metalurji ve Jeoloji Mühendisleri Odası`nın davetlisi olarak, 17 Ocak 2014 tarihinde Kıbrıs`a giden Oda Başkanımız Mehmet TORUN ve II.Başkan Ayhan YÜKSEL bir dizi görüşmelerde bulunmuştur.

Jeoloji ve Maden Dairesi Müdürü Mustafa ALKARAVLI ziyaret edilerek, adadaki madencilik sektörü hakkında bilgi alınmıştır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hamit BAKIRCI, makamında ziyaret edilerek özellikle taş ocaklarında yaşanan sorunlar hakkında görüşülmüş ve bu konuda birlikte çalışma talebi değerlendirilmiştir.

Maden, Metalurji, ve Jeoloji Mühendisleri Odası  Başkanı Dr. Ertan AKÜN, Oda Yazmanı Dr. Mehmet NECDET ve eski Birlik Başkanı Bektaş GÖZE ile birlikte KTMMOB Başkanı Zihni TURKAN, makamında ziyaret edilmiştir. Görüşmede, Birlik ve Odamızın çalışmaları paylaşılmıştır.

Vefat eden Oda Başkanlarından Aydın BEYİTLER`in ailesi ziyaret edilerek başsağlığı dileklerimiz iletilmiştir.

Madencilik sektörü bileşenlerinin, Birlik ve Odaların yöneticilerinin katıldığı  yemekli bir toplantı yapılmış, sorunlar ve çözüm önerileri detaylı bir şekilde konuşulmuştur.

Oldukça verimli geçen görüşmelerde Odamıza  yakın ilgi ve alaka gösteren  Sayın Bakan‘a, Birlik Başkanına,tüm kurum ve kuruluş yöneticilerine ve meslektaşlarımıza teşekkür ederiz.

Okunma Sayısı: 1133
Yayın Tarihi: 20.01.2014
Fotoğraf Galerisi