TMMOB Maden Mühendisleri Odası

TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI 5. ÖĞRENCİ KURULTAYI DÜZENLENDİ

TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI 5. ÖĞRENCİ KURULTAYI DÜZENLENDİ

TMMOB Maden Mühendisleri Odası 5. Öğrenci Kurultayı 3-5 Mart 2017 tarihleri arasında Antalya ‘ da düzenlendi. Yönetim Kurulu II. Başkanı Emre Demir` in açılış konuşmasıyla başlayan öğrenci kurultayının birinci oturumunda Bir Demokratik Meslek Örgütü Olarak TMMOB Maden Mühendisleri Odasının Kısa Tarihi, İlkeleri ve Mücadelesi konusunda Odamız eski yöneticilerinden Asım Kutluata bilgilendirme sunumu yaptı. Dr. Nejat Tamzok` un Madencilik Politikaları ve Ülkün Tansel` in Meslek Etiği konularındaki sunumları ile oturum bitirildi.

İkinci oturumda; "Eğitimden Üretime Madencilik" Mahir Vardar, "Ülkemizde Üniversite Eğitimi ve Üniversitelerin Dönüşümü" Aysun Gezen, "Mühendislik Emeğinin Dönüşümü" Sinan Alçın sunumları yer aldı.

Sonraki oturumlarda, Genç Madenci konusunda Emre Demir` in bilgilendirmesi ardından 46. Dönem Genç Madenci Çalışma Programı Hakkında Atölye Çalışmaları ile devam etti. Atölye çalışmalarında;

  • Staj,

  • Örgütlenme Çalışmaları,

  • 6. Öğrenci Kurultayı,

konuları yer aldı.

Kurultayın son gününde içinde bulunduğumuz dönem için Genç Madenci Çalışma Programı Hakkında Atölye Çalışmaları ve Sunumları yapıldı. Gelecek için karanlığı kazan genç madencilerin aktif olarak katılım gösterdiği kurultayımız başarıyla sonuçlanmıştır.

Okunma Sayısı: 510
Yayın Tarihi: 06.03.2017
Fotoğraf Galerisi