TMMOB Maden Mühendisleri Odası

TMMOB İstanbul İKK Kadın Komisyonu akademisyenlerin özgürlük nöbetine destek verdi

TMMOB İstanbul İKK Kadın Komisyonu akademisyenlerin özgürlük nöbetine destek verdi
TMMOB İSTANBUL İKK KADIN KOMİSYONU AKADEMİSYENLERİN ÖZGÜRLÜK NÖBETİNE DESTEK VERDİ
Barış bildirisine imza attıkları için tutuklanan akademisyenler Yrd.Doç.Dr. Muzaffer Kaya, Yrd.Doç.Dr. Esra Mungan, Doç.Dr. Kıvanç Ersoy ve Yrd.Doç.Dr. Meral Camcı için Bakırköy Cezaevi önünde başlatılan Özgürlük Nöbeti eylemini 03.04.2016 Pazar günü Odamızı temsilen Nedret Durukan ve Hande Karahan, TMMOB İKK Kadın Komisyonu, Türk Tabipler Birliği (TTB), Suruç, Ankara ve Gezi aileleri ile LGBTI Barış Heyeti ziyaret etti. ‘Siz içerden, biz dışardan`, ‘İlle de barış` yazan dövizleri taşıyan ziyaretçiler Türkçe ve Kürtçe barış dileklerini yazdıkları balonları uçurdular. TMMOB Kadın Komisyonu tarafından hazırlanan uçurtma umut olup göklere yükseldi.
Ankara katliamında yaşamını yitiren aileler adına konuşan Münevver Berk, "10 Ekim`de barışı susturmaya çalıştılar. Ama barış talebi susturulamadı. Biz onların aileleri olarak barış için buradayız, barışı haykırmaya devam edeceğiz" dedi. Suruç Aileleri adına konuşan Hacer Elçin, "Akademisyenler AKP zihniyeti yüzünden tutuklandılar. Bugün bu zihniyete karşı özgürlük nöbeti için buradayız" dedi. Aileler, "Biz de bu suça ortak olmayacağız" diyerek dayanışmayı büyütme çağrısı yaptı.
TMMOB`lu kadınlar olarak haklının yanında, bilim ve düşünce özgür olana dek bu nöbeti sürdüreceğimizi ve dayanışmayı büyüteceğimizi bir kez daha yineliyoruz.
Okunma Sayısı: 192
Yayın Tarihi: 04.04.2016
Fotoğraf Galerisi