TMMOB Maden Mühendisleri Odası

ODAMIZ SOMA DAVASINI TAKİP ETMEK ÜZERE
AKHİSAR’DA İDİ.

ODAMIZ SOMA DAVASINI TAKİP ETMEK ÜZERE <br> AKHİSAR’DA İDİ.

ODAMIZ SOMA DAVASINI TAKİP ETMEK ÜZERE AKHİSAR`DA İDİ.

13 Mayıs 2014 tarihinde aralarında 5 maden mühendisi meslektaşımızın da yer aldığı 301 maden emekçisinin ölümüyle sonuçlanan facia ile ilgili 18 Ağustos 2015`te başlayan davanın 3.celsesini takip etmek üzere TMMOB Maden Mühendisleri Odası yönetim kurulu başkanı Ayhan YÜKSEL, ikinci başkan H.Can DOĞAN, Diyarbakır şube başkanı Mustafa DOĞU,  Adana şube başkanı Sabahatdin SAKATOĞLU, İstanbul şube başkanı Nedret DURUKAN, İstanbul şube yazmanı Hürriyet DEMİRHAN, İzmir şube yönetim kurulu üyesi Mustafa HACARLIOĞLU,  Zonguldak şube başkanı Erdoğan KAYMAKÇI, hukuk müşaviri Av. Volkan KAYA ve TMMOB yönetim kurulu üyesi Mehmet TORUN oluşan heyet Akhisar`daydı. Davanın 3.celsesinin 28 Ağustos 2015 tarihine kadar devam etmesi beklenmektedir.

İlk duruşması 13 Nisan 2015 tarihinde olan davanın 15 Haziran 2015`te yapılan 2.celsesinde davaya müdahil olmak üzere dilekçe veren TMMOB Maden Mühendisleri Odası`nın müdahillik talebinin, 28 Ağustos 2015`te bitmesi beklenen 3.celsenin sonunda, olumlu veya olumsuz olarak karara bağlanması beklenmektedir.

Verilecek karar ne olursa olsun TMMOB Maden Mühendisleri Odası olarak bilime ve hukuka uygun bir karar için, ADALET için davanın takipçisi olacağız.

 

 

Okunma Sayısı: 376
Yayın Tarihi: 21.08.2015
Fotoğraf Galerisi