TMMOB Maden Mühendisleri Odası

Oda Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve MERSEM’2012 Kongre Yürütme Kurulu Üyeleri AKÜ Rektörünü ziyaret Etti.

Oda Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve MERSEM’2012 Kongre Yürütme Kurulu Üyeleri AKÜ Rektörünü ziyaret Etti.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve TMMOB Maden Mühendisleri Odası tarafından 13-15 Aralık 2012 tarihleri arasında Afyonkarahisar‘da Güral Termal Otel‘de düzenlenecek "MERSEM‘2012 8. Uluslararası Mermer ve Doğaltaş Kongresi" hazırlık çalışmaları kapsamında Oda Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Kongre Yürütme Kurulu Üyeleri, 27 Kasım 2012 Salı günü AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak‘ı makamında ziyaret etmiştir.

Ziyarette Kongre Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bahri Ersoy, Odamız Başkanı Mehmet Torun, Yönetim Kurulu Üyeleri Nahit Arı, İbrahim Yılmazoğlu, A. Murat Tekin ve mermer sektörünü temsilen Kongre Yürütme Kurulunda yer alan Ahmet Lütfi Dinçer ve Celaletdin Gürel yer almışlardır.

Ziyaret sırasında kongre hazırlıklarının son durumuyla ilgili bilgiler veren Prof. Dr. Ersoy, kongreye yaklaşık 9 farklı ülkeden 20‘ye yakın akademisyenin ve Türkiye‘den de 200‘e yakın bilim insanı ve sektör temsilcisinin katılacağını ve kongrede toplam 86 bildirinin sunulacağını ifade etmiştir. Oda başkanımız Mehmet Torun ise, Kongreye verdiği her türlü destekten dolayı Rektör Prof. Dr. Solak‘a teşekkür ederek, ayrıca "Kongreye destek olan başta Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) olmak üzere, Türkiye Mermer Doğaltaş ve Makinaları Üreticileri Birliği (TÜMMER), Ege İhracatçı Birlikleri ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği‘ne (İMİB) ve ayrıca maddi destekleriyle bu kongrenin gerçekleşmesini sağlayan tüm sponsorlarımıza en içten teşekkürlerimizi sunarız. Tüm sektör temsilcilerini ve Afyonkarahisar halkını kongremize bekliyoruz" demiştir. Oda başkanımız, Kongrenin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu‘nun teşrifleriyle gerçekleştirileceğini de sözlerine eklemiştir.

Rektör Prof. Dr. Mustafa Solak da ziyaretlerinden dolayı Oda Başkanımız Mehmet Torun‘a ve Kongre Yürütme Kurulu Üyelerine teşekkür ederek, "MERSEM‘2012 8. Uluslararası Mermer ve Doğaltaş Kongresi, hem Afyonkarahisar, hem de ülkemiz doğaltaş sektörü için gerçekten çok önemlidir. Mermer ve doğaltaş sektöründeki sorunların incelenmesi ve tartışılması, teknik ve bilimsel gelişmelerin geniş kitlelere aktarılması açısından önemli olan Kongre ile araştırmacı, işletmeci, firma temsilcisi ve yönetici çevrelerin aynı platformda buluşturularak, yakın bir iletişimin sağlanacağına ve ayrıca sanayi-üniversite işbirliği kapsamında da önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum" şeklinde konuşmuştur.

Okunma Sayısı: 1109
Yayın Tarihi: 28.11.2012
Fotoğraf Galerisi