TMMOB Maden Mühendisleri Odası

İŞSİZ ÜYELERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU

Bilindiği gibi işsiz maden mühendislerinin sorunları, Başbakanlık,   Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı başta olmak üzere DSİ, TCK, DDY, İl Özel İdareleri, Afet İşleri Başkanlığı vb. gibi kamu kurum ve kuruluşlarıyla yapılan görüşmelerde Yönetim Kurulumuzca sürekli dile getirilmektedir.

Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet TORUN  3 Aralık 2011 tarihinde Dünya Madenciler Günü kutlamaları nedeniyle yaptığı konuşmada, kamu kurumlarına maden mühendisi alımının oldukça az olduğunu vurgulayarak işsiz meslektaşlarımızın sorunlarını tekrar dile getirince, davetli olarak bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner YILDIZ "istihdamda özel, kamu ayrımı yapmadığını ve peşinen söylüyorum başkan bize 30 maden mühendisi ismi versin onları özel sektöre yönlendireceğim. İstihdam için 30 maden mühendisi ile başlayalım" demiştir.

30 meslektaşımıza  iş bulunması  önemli olmakla birlikte çok sayıda işsiz maden mühendisi olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir.

Çalışmalarımızın önemli bir bölümünü oluşturan   işsiz meslektaşlarımızın sorunlarının çözümüne yönelik faaliyetlerimizin  bundan sonra da sürdürebilmesi için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına sadece 30 işsiz meslektaşımızın isminin bildirilmesi yerine işsiz tüm üyelerimizin isminin bildirilmesi  uygun bulunmuştur.

Bu nedenle, işsiz  üyelerimizin güncel durumlarını gösteren bilgilere gereksinim duyulmaktadır. Söz konusu üyelerimizin mevcut durumlarını gösteren bilgilerini (e-posta, telefon ve iletişim adresi) 15 Aralık 2011 tarihine kadar  issizlikkomisyonu@maden.org.tr  e-posta adresine bildirmeleri  gerekmektedir.

YÖNETİM KURULU

Okunma Sayısı: 2632
Yayın Tarihi: 09.12.2011