TMMOB Maden Mühendisleri Odası

Dünya Madenciler Günü İstanbul’da Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

Dünya Madenciler Günü İstanbul’da Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı

4 Aralık Dünya Madenciler Günü etkinlikleri kapsamında;

1 Aralık 2012 tarihinde Dev.Maden-Sen ve İstanbul Şubemiz tarafından "Farklı bakış açıları ile madencilik sektörü" konulu bir söyleşi, belgesel gösterimi ve müzik dinletisinden oluşan bir etkinlik düzenlenmiştir.

2 Aralık 2012 Pazar günü Mimarlar Odası İstanbul Büyük Kent Şubesi Sergi Salonu‘nda "Madenci, Maden, Mekan" başlıklı bir karma fotoğraf ve İrfan Ertel resim sergisi düzenlenmiştir. 10 Aralık 2012 tarihine kadar açık kalan sergide, maden işçilerinin iş ve ev yaşamlarından kesitlerin olduğu, madenlerin kullanımını ve yaşamımızdaki yerini de vurgulayan fotoğraflar yer almıştır.

3 Aralık 2012 günü İTÜ Maden Fakültesi Öğrencileri işbirliği ile İTÜ Ayazağa yerleşkesi Maden Fakültesi‘nde belgesel gösterimi ve Madencilik Söyleşisi yapılmıştır.

4 Aralık 2012 günü saat 10.00 da Uzunköprü Atatürk anıtı önünde Maden Mühendisleri Odası Edirne İl Temsilciliği organizasyonu ile bölgede mühendis, işveren, maden işçileri ve sivil toplum örgütleri ile birlikte 4 Aralık Dünya Madenciler Günü dolayısıyla çelenk koyma ve basın açıklaması yapılmıştır.

Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Türkiye Madenciler Derneği üyeleri, İTÜ ve İÜ öğrencilerinin de katıldığı Madenci Yürüyüşü yapıldı. Galatasaray Lisesi önünde 4 Aralık Pazar günü saat 10.30 da toplanan madenciler baretleriyle Taksim anıtına yürüyüş yapmışlardır.

4 Aralık 2012 tarihinde İTÜ Maçka Sosyal Tesisleri‘nde düzenlenen gecede, 40, 50 ve 60 yılını tamamlayan onur üyelerimize Odamızın hazırladığı sertifikalar ve çeşitli hediyeler verilmiştir.

5 Aralık 2012 günü İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Avcılar-Mavi Salon`da Öğrencileri ile belgesel film gösterimi ve Madencilik Söyleşisi yapılmıştır.

Okunma Sayısı: 729
Yayın Tarihi: 10.12.2012
Fotoğraf Galerisi