TMMOB Maden Mühendisleri Odası

Dünden Yarına Yeraltı Kaynaklarımız söyleşisi ve Mesleğinde 40., 50. ve 60. yılını tamamlayan onur üyelerimize ödül töreni yapıldı.

Dünden Yarına Yeraltı Kaynaklarımız söyleşisi ve Mesleğinde 40., 50. ve 60. yılını tamamlayan onur üyelerimize ödül töreni yapıldı.

Dünden Yarına Yeraltı Kaynaklarımız söyleşisi ve Mesleğinde 40., 50. ve 60. yılını tamamlayan onur üyelerimize ödül töreni yapıldı

Açılış konuşmasını Şube Başkanımız Nedret Durukan‘ın yaptığı etkinlikte, davetli olan Dev-Maden-Sen‘i temsilen DİSK İstanbul bölge temsilcisi Önder Atay bir konuşma yaparak üyelerimizi selamlamış Oda-sendika işçi-mühendis  dayanışmasının gerek ve önemine dikkat çekmiştir. Oda Merkez Yönetim 2. Başkanı Ayhan Yüksel‘in açılış  konuşmasının ardından yine moderatörlüğünü Sn. Ayhan Yüksel‘in yaptığı ve konuşmacı olarak Sn. Güven Önal,  Sn.Murat Turan ve Sn.Çetin Uygur‘un katıldığı söyleşi öncelikle bor madenleri ile ilgili son gelişmeleri ve geçmişteki çalışmalar anlatılmış sonrasında dün ve bugün arasındaki farklar ve sektörün yarını ile ilgili görüşler sunuldu. Davetliler arasında yer alan odamızın deneyimli üyeleri Sn. Sadrettin Alpan,  Sn. Tuğrul Erkin, Sn. Süha Nizamoğlu, Sn. Turan Dündar ve Sn Işık Özpeker de kendi birikimlerini, anılarını ve dileklerini konuklarla paylaştılar.  Konuşmaların ardından  mesleğinde 40, 50 ve 60 yılını tamamlayan onur üyelerimize Odamızın hazırladığı sertifikalar ve çeşitli hediyeler verildi. İTÜ Maçka Sosyal Tesisleri‘ndeki  etkinliğin ardından saat 19.30 da gene aynı yerdeki 4 Aralık  yemeğine geçildi. Yemekte yaptığı konuşmada Şube Başkanımız Nedret Durukan özetle "Değerli Madenciler ve madenci dostları hoşgeldiniz, sorunlarımızı aşana kadar 4 Aralıklar dayanışma günlerimiz olacak. Ancak ileride güvenli çalışmanın sağlandığı, ülkemizin geleceği düşünülerek, teknolojinin hakim olduğu üretimlerin yapıldığı ve maden mühendislerine gereken değer ve önemin verildiği günlerde kutlanacak bayramlarda buluşmayı diliyorum" demiştir.

Bu yıl İstanbul‘da daha geniş üye tabanı ile buluşmak adına 1 haftaya yayılan etkinlikler düzenlendi ve bu kapsamdaki 4 Aralık yemeğini Odamız olanaklarının yetebildiği kadar en geniş üyeye açmaya çalışıldı. Yeterli olamadığını biliyoruz ancak gelecek yıllarda katılmak isteyen tüm üyelerimizin yer alabilmesi için olanakları zorlayan çalışmalar yapılacak ve farklı yöntemler değerlendirilecektir.

Bayram tadında 4 Aralıklarda buluşmayı yürekten diliyoruz.

 

 

Okunma Sayısı: 690
Yayın Tarihi: 05.12.2012
Fotoğraf Galerisi