TMMOB Maden Mühendisleri Odası

Attila Yalçın Sondaj Çalıştayı Sona Erdi.

Attila Yalçın Sondaj Çalıştayı Sona Erdi.

Attila Yalçın Sondaj Çalıştayı Değerlendirmesi

TMMOB Maden Mühendisleri Odası, İstanbul Şubesi, Türkiye Madenciler Derneği ve Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı‘nın ortak organizasyonu ile İTÜ Maden Fakültesi Dekanlığının ev sahipliğinde, bilgi, birikim ve tecrübeleriyle Maden Mühendisliği camiasına unutulmaz katkılar yaratmış, meslek büyüğümüz müteveffa Attila Yalçın adına düzenlenen Sondaj Çalıştayı 31 Ekim 2 Kasım 2011 tarihleri arasında İstanbul‘da gerçekleştirilmiştir.

Açılış oturumunu takiben Sayın Attila Yalçın‘ın dostlarından aktarılan unutulmaz anıların konuşulduğu oturum gerçekleştirilmiştir. 1.gün öğleden sonra ve 2.gün sabah ve öğleden sonra gerçekleştirilen teknik oturumlarda; toplam 12 adet bildiri sunumu yapılmış ve tartışılmıştır. Sunulan bildirilerden 3 adedi üniversitelerimizce; 2 si yabancı olmak üzere 9 adet bildiri ise tamamıyla uygulamacılar tarafından hazırlanmıştır.

Sekretaryasının İstanbul Şubemizce yapıldığı çalıştay‘a Oda Başkanımız Mehmet Torun ve 2.ci Başkanımız Niyazi Karadeniz katılmış, toplam 152 delegenin kayıt yaptırdığı çalıştay‘ı İTÜ Maden Fakültesi Maden, Cevher Hazırlama ve Jeoloji Mühendisliği Bölümleri ile İÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden toplam 49 genç meslektaş adayımız takip etmiştir. Çalıştay‘ın üçüncü gününde ise toplam 35 kişinin katıldığı, Kadıköy-Kartal Metro Çalışmalarını kapsayan bir teknik Gezi düzenlenmiştir.

Organizasyon Kurulu adına; çalıştaya katılan, bildiri sunan, katkı koyan ve destekleyen tüm kurum ve kuruluşlara samimi teşekkürlerimizi sunarız.

Çalıştay Organizasyon Kurulu

 

Oda Başkanımız Mehmet Torun‘un Çalıştay açılışında yaptığı konuşma ektedir.

 

Okunma Sayısı: 1541
Yayın Tarihi: 04.11.2011
Fotoğraf Galerisi
Dosyalar