TMMOB Maden Mühendisleri Odası

ARTIK YETER!

ARTIK YETER!

ARTIK YETER!

17 Aralık 2016 tarihinde, İstanbul`da gerçekleştirilen patlamalardan sadece bir hafta sonra Kayseri`de saat 08.45 sıralarında içerisinde izne çıkan askerlerin yoğun olarak bulunduğu otobüse bombalı bir araçla gerçekleştirilen saldırı sonucunda ilk belirlemelere göre 13 askerimiz yaşamını kaybetmiş ve 40`ın üzerinde yaralı bulunmaktadır.

Yaşanan ölümler nedeniyle yüreğimize bir kez daha acı düşmüştür. Gerçekleştirilen saldırılarda başta yaşamını kaybedenlerin ailelerine ve yakınlarına olmak üzere tüm halkımıza başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası olarak, nedeni ne olursa olsun, kimden gelirse gelsin terörün her türlüsünü lanetledik ve lanetlemeye devam edeceğiz.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası olarak, savaşa karşı barışı, ölüme karşı yaşamı savunmaya devam edeceğimizi kamuoyu ile paylaşıyor ve ülkemizin içine sokulmak istenildiği kaos ortamına karşı toplumun tüm kesimlerini bir kez daha duyarlı olmaya ve barış için bir olmaya birlik olmaya davet ediyoruz.

Ülkemizde barışın egemen olması için, ülkemizin kaosa teslim olmaması için halkımızla birlikte direneceğiz ve teröre teslim olmayacağız.

Ayhan YÜKSEL

TMMOB Maden Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

17 Aralık 2016, Ankara

Okunma Sayısı: 483
Yayın Tarihi: 17.12.2016