TMMOB Maden Mühendisleri Odası

11. EĞİTİM ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

11. EĞİTİM ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
11. EĞİTİM ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Odamız “11. Eğitim Çalıştayı” 12 Bölüm Başkanı, 6 Bölüm Başkan Yardımcıları, Çalıştay Yürütme Kurulu üyeleri, Öğrenci temsilcileri ile Oda Merkez ve şube yöneticilerinin katılımıyla 30 Eylül 2023 Cumartesi günü Ankara’da Oda merkezinde gerçekleştirildi.

Düzenleme Kurulu Başkanı Konya Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Selma DÜZYOL ve Oda yönetim Kurulu Başkanı Ayhan YÜKSEL açılış konuşmalarıyla başlayan Çalıştay dört oturum halinde gerçekleştirildi.

Bu oturumlarda “Ülkemizde Maden Mühendisliği ve Maden Mühendisliği Eğitiminde Genel Durum” Nadir AVŞAROĞLU (Maden Mühendisi-TMMOB Eğitim Komisyonu üyesi), “Öğrenci Alamayan ve Kontenjanı Dolmayan Bölümlerin ve Bu Bölümlerdeki Akademisyenlerin Durumu ve Geleceği”, Prof. Dr. Raşit ALTINDAĞ (Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi), “Kriz Kaynaklı Uzaktan Eğitimin Paydaşlar Üzerindeki Etkileri”, Prof. Dr. Mehmet TANRIVERDİ (Dokuz Eylül Üniversitesi), Maden Mühendisliğinin Mesleki Geleceği, M. Erşat AKYAZILI (Oda Genel Sekreteri) tarafından sunularak Çalıştay katılımcılarının tartışmasına açıldı.

Son dönemde üniversite eğitiminde öne çıkan belirtilen sorunların bu düzeyde ve yoğunlukta tartışılması, karşılıklı fikir alış verişinde bulunulması son derece yararlı olduğu belirtilmiştir.
Okunma Sayısı: 566
Yayın Tarihi: 10.10.2023
Fotoğraf Galerisi