TMMOB Maden Mühendisleri Odası

KİTAPLAR

Tüm Kitaplar

İLERİ SEVİYE DELME-PATLATMA EĞİTİMİ
KOLLEKTİF

Yayın Yeri:  ANKARA

Sayfa Sayısı: 176

Giriş
TMMOB Maden Mühendisleri Odası olarak işletmenin operasyon maliyetini doğrudan etkileyen delme-patlatma konusunun ileri seviyede işlendiği bir eğitim organizasyonunun ülkemiz madencilik ve inşaat sektörü için bir ihtiyaç olduğunu düşünmekteyiz.
Sunuş

Her yıl yüzlerce milyon ton kaya çeşitli amaçlar doğrultusunda delme patlatma yöntemi kullanılarak gevşetilmekte ve kazılmaktadır. Madencilikten inşaat projelerine kadar çok geniş bir alanda başvurulan bu yöntem kendisinden sonra gelen yükleme, taşıma, zenginleştirme operasyonlarını da etkilemektedir. Ülkemizde sahada çalışan mühendisler açısından böylesine önemli bir konuda detaylı ve güncel gelişmeleri içeren Türkçe kaynağa ulaşmak pek kolay değildir. Ayrıca delme-patlatma konusunda doyurucu eğitim organizasyonları yeterli sıklıkta düzenlenmediği için bu konuda kendisini geliştirmek isteyen mühendisler sıkıntı yaşamaktadır.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası olarak işletmenin operasyon maliyetini doğrudan etkileyen delme-patlatma konusunun ileri seviyede işlendiği bir eğitim organizasyonunun ülkemiz madencilik ve inşaat sektörü için bir ihtiyaç olduğunu düşünmekteyiz. Güvenli ve verimli patlatma teknikleri, patlayıcı pazarında en son teknoloji ile üretilen ürünlerin tanıtımı ve ileri uygulamalarda nasıl kullanıldıkları, patlatma işlerinde cezai ve hukuki sorumluluk gibi konuları içeren bir eğitim faaliyetinin delme-patlatma konusuna ilgi duyanlar için çok faydalı olacağı görüşündeyiz. Bu amaçla düzenlediğimiz İleri Seviye Delme-Patlatma Eğitimi`ne mühendis arkadaşlarımız çok yoğun bir ilgi göstermiştir.

14-15 Mart 2019`da düzenleyeceğimiz ilk eğitimin geri dönüşlerini dikkate alarak bu eğitimleri tekrarlamak amacındayız.

Ülkemiz madencilik ve inşaat sektörüne olumlu katkıları olacağına inandığımız bu eğitimde görev alan eğitmenlere teşekkürü borç biliriz.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Acrobat® Reader® yüklemek için

Tüm Kitaplar