TMMOB Maden Mühendisleri Odası

FORUMLAR

MADEN MÜHENDİSLİĞİ

Uygulamalar, Eğitim, Maden Kanunu

 Yorumlar
Toplam 224 adet.
Yorum Ekle

04.06.2009 18:25:44   A.Murat Tekin

sevgili meslektaşlarım; her mühendislik disiplininde olduğu gibi,maden mühendisliği disiplininde de mühendisin, kendi yetkinliğini kanıtlaması, bu yetkinliğini işverene yansıtmasının en büyük aktörü bizzat mühendisin kendisidir.teknik nezaretçi defterine yazılacaklarla ilgili belli bir format yoktur zaten bununda öyle olması gereği vardır.çünkü her işletmenin koşulları değişiktir.bu konuda veya diğer konularda odanıza her zaman danışabilirsiniz
 

13.03.2009 18:51:43   mozzz

Sevgili meslektaslarim Her sektorun sikintilari var bunu kabul edelim ama ben bir maden muhendisi olarak sunu diyebilirim belkide muhendislik dallari icinde kendini en az gelistiren guncel sisteme en az yatkin muhendisler bizleriz.Emin olun pratikte neyin ne oldugunu cogumuz bilmiyoruz \'deftere imza atiyoruz ama aslinda isin isleyisi hakkinda bilgi sahibi olan yok .Gerrekli fedakarligi ve ozveriyi veren herkes is sahibi olur buna inaniyorum .
 

02.03.2009 15:43:56   osmangazili madenci

merhaba arkadaşlar.benım sızlerle paylaşmak ıstedıgım sıkıntı sırket patronları formenlere herseyı yaptırmaktadır ama muhendıslere bı fırsat vermemektedır.ama herhangı bır problem oldugunda herseyı maden muhendısının ustune atmaktadır.yanı soz sahıbı olamadıgınız bır yerde bazı seyleri kendınıze gore yapamıyorsanız maden muhendıslıgı yapmanında bır anlamı olmadıgını dusunuyorum.bu tip sıkıntı yasayan arkadaslarım var mı ve ne yapılabılır ogrenmek ıstıyorum tesekkurler.
 

26.02.2009 17:13:13   Bülent Bayraktaroğlu

Sevgili Meslektaşlarım; Bize verilen kimlikleri çok çabuk benimsiyoruz. Maden Mühendisliği kimliğimizden de sıyrılmalıyız. Maden mühendisliği, sadece maden üreten ve maden sahalarında çalışan personel olarak görülmemelidir. Bizler; Fizik, Kimya, Matematik, Delme - Patlatma, Çevre, Madencilik, Analiz, Hukuk üzerine eğitim almış ve öğrenmeye çalışan insanlarız. Bu zihniyetle hareket etmeli ve Mücadele etmezsek halimiz harap olur....
 

26.02.2009 17:13:02   Bülent Bayraktaroğlu

\"Herşeyin özü zihniyet meselesidir\" der ATATÜRK. Hayata başladığımız günden itibaren, bize dayatılan para endeksli sistem içerisinde bizlerde ezilip gitmiş ve para yüzünden değer yargılarımızı kaybetmiş bir durumdayız. Tek gerçeğimiz, fikrimizi değiştirerek mücadele etmek.... Ama, bu o kadar kolay mı ?????
 

24.01.2009 11:37:52   bülent umit

selamlar arkadaslar; candan çiftçinin mailine cevap vermek istedim. siz nad cad programını bilin herşeye yeterlidir. ben her işlemlerimi o proglamla yapıyorum. ayrıca size yıllardan gelen tecrubeme dayanarak tavsiyem.. kendinizi mermer ve ocak işlşeri konusunda geliştirmeniz. baska yardıma ihtiyacı olan olursa mail beklerim polliyef@hotmail.com
 

21.01.2009 13:28:24   fuat aydın

merhaba arkadaşlar maden mühendisliği bölümünü okumak istiyorum ama pek te bi bilgim yok bu bölümle ilgili sizden ricam maden mühendisliğinin çalışma alanları nedir ve siz değerli maden mühendislerinin hayat şartları nasıldır bu bölüm sayesinde merak ediyorum yazımın karşılığında bi cevap yazarsanız çok sevinirim şimdiden hepinize teşekkürler..
 

05.01.2009 01:08:26   fethiye kromları

merhabalar..ilk iş deneyimim tam bir hayal kırıklığıydı..ve çalşmakta olan arkadaşlarımlada fikirlerimi paylaştıktan sonra anladım ki türkiyede madencilik yapsında ne yaptığı önemli değil durumu oluşmuş.ne ücretlerimizi alabiliyoruz nede yeni metod ve uygulamalarda bulunabiliyoruz.herkesin ağzında madencilikte maaşa 2-3 ayda bir gelir yada herkesin ağzında sondaj ne ki vur küreği bakaılm ya gibi boş laflar.eğer olay bu ise ben bu mesleği yapmak istemiyorum daha fazla.
 

14.12.2008 21:39:02   faruk çiloğlu

Enerjide dışa bağımlı kalmamak için kendi özkaynaklarımızı kullanmak iyi bir fikir olabilir.Ama bu bedava kömür dağıtarak olmamalı.Ben Osmaniyede oturuyorum, akşamları dışarı çıkmamaya çalışıyorum.Her yeri yoğun bir duman kaplıyor ve inanın 15 dk dışarda kalın, gözünüz yanar, burnunuzun direği kırılır.Halbuki hükümet onun yerine son sistem filtreli termik santral yapıp kömürü orada kullansa ve böylece 3/2 sini doğalgazla ürettiğimiz elektrik fiyatlarını düşürse daha akıllıca olmaz mı?
 

18.04.2008 14:39:21   baran aydın

sadece autocad yeterli olur. ancak autocad programı netcad kadar kullanışlı değil.Netcad in çizim ve kübaj hesabı konularında daha anlaşılır olduğunu düşünüyorum ama sen ikisini de öğren.Syglrml
 

Yorumları Listele

YETKİLİ-UZMAN MÜHENDİSLİK

 Yorumlar
Toplam 0 adet.
Yorumları Listele