TMMOB Maden Mühendisleri Odası

Üniversite Öğrenci Temsilcileri “ 2. Eğitim Kampı ” Çayırhan`da Gerçekleştirildi.

HABER
Güncellenme Zamanı: 17.09.2012 20:03:28
GENEL MERKEZ
Yayına Giriş: 17.09.2012 Son Güncelleme: 19.09.2012 13:51:33

14-16 Eylül tarihlerinde Çayırhan`da gerçekleştirilen Maden Mühendisleri Odası Öğrenci Temsilcileri Eğitim Kampı sona erdi. İkincisini düzenlediğimiz bu etkinliğe 18 Üniversitemizden 28 Öğrenci temsilcimiz katılmıştır.

Öğrenci temsilcileri ile birlikte, Oda Başkanımız Mehmet TORUN, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Cemalettin SAĞTEKİN ve Emre DEMİR, Zonguldak Şubesi Yönetim Kurulu Üyemiz Tülay Suiçmez, Öğrenci Komisyonu Üyelerimiz Erşat AKYAZILI, Ragıp VAROL ve Cem Lafcı‘nın  katıldığı etkinliğin birinci gününde, ETİ Soda tesislerine teknik gezi ve Çevre gezisi yapılmış, 100 bin kişiydiler adlı belgesel gösterimi düzenlenmiştir.

Etkinliğin ikinci günü düzenlenen oturumda TMMOB Eski Başkanı Kaya Güvenç "68‘ten Günümüze Toplumsal Muhalefet", TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı "TMMOB Tarihi ve Mücadelesi", Maden Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Torun "Oda Tarihi ve Mücadelesi", Öğrenci Komisyonu Üyeleri Cem Lafcı ve Ragıp Varol "Genç Madenci Örgütlülüğü ve Geleceğimiz" konularında birer sunum gerçekleştirmişlerdir.

Etkinliğin üçüncü günü düzenlenen oturumda ise, H.Ü Öğretim Görevlisi Namık AYDOĞAN ve Cemalettin SAĞTEKİN "Eğitim ve Staj Sorunlarımız",  Erşat AKYAZILI "Ne İçin ve Nasıl Bir Mühendislik? Ne İçin ve Nasıl Bir Madencilik?" konularında birer sunum gerçekleştirmişlerdir.

Üniversite örgütlülüğümüzün gelişmesi açısından faydalı olduğuna inandığımız etkinlikte, Odamızın 4. Öğrenci Kurultayı‘na yönelik hazırlık çalışmaları da değerlendirilmiştir.

Etkinlik süresince bizlere her konuda destek olan, Ciner Grubu Enerji ve Maden Grup Başkanı Sayın Coşkun DUYAK‘a, ETİ Soda A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Sayın Tanzer ERGÜL‘e ve tüm kurum yetkililerine , Çayırhan Belediye Başkanı Sayın Ömer BAYRAK‘a ve Park Teknik Çayırhan Konukevi çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

Okunma Sayısı: 1594