TMMOB Maden Mühendisleri Odası

ODAMIZ İLE MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU ARASINDA “ULUSAL MESLEK STANDARDI VE ULUSAL YETERLİLİK HAZIRLAMA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLܔ İMZALANDI

HABER
Güncellenme Zamanı: 08.06.2021 14:47:05
GENEL MERKEZ
Yayına Giriş: 08.06.2021 Son Güncelleme: 08.06.2021 16:06:46

ODAMIZ İLE MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU ARASINDA MADENCİLİK SEKTÖRÜNDE “ULUSAL MESLEK STANDARDI VE ULUSAL YETERLİLİK HAZIRLAMA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ” İMZALANDI

Odamız mesleki yeterlilik konusundaki çalışmalarını Mesleki Yeterlilik Merkezimiz (MEYEM) aracılığıyla yürütmektedir. Daha önce TÜRKAK tarafından akredite olan, Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından “kırma eleme tesis operatörlüğü” alanında yetkilendirilen MEYEM, ilk sınavını Ankara Büyükşehir Belediyesinde başarı gerçekleştirmiştir. Odamız 9 Nisan 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren yeni standartlara ilişkin çalışmalarına başlamış ve sektörün ihtiyaçlarının karşılanmasında sorumluluk almıştır.

Odamızın son 4 yıldır büyük bir özveri ile yürüttüğü başarılı çalışmalar sonucunda Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından madencilik sektöründe meslek haritası oluşturma, mesleklerin standartlarını ve planlarını hazırlamak konusunda yetkilendirilmiştir.

Bu kapsamda Odamız ile Mesleki Yeterlilik Kurumu arasında “Ulusal Meslek Standardı Ve Ulusal Yeterlilik Hazırlama İşbirliği Protokolü” 7 Haziran 2021 tarihinde Oda Başkanımız Ayhan YÜKSEL ile MYK Başkanı Adem CEYLAN tarafından düzenlenen törenle imza altına alınmıştır.

Odamız üyelerimizin ve madencilik sektörünün mesleki, bilimsel ve teknik sorunlarının çözümü için çalışmalarına devam edecektir.

Saygılarımızla;

TMMOB Maden Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu
8 Haziran 2021, Ankara

 

Okunma Sayısı: 30