TMMOB Maden Mühendisleri Odası

MESLEKTAŞIMIZ CANAN TOSUN’A YÖNELİK PATRON ŞİDDETİNİ KINIYOR, İKTİDARIN KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNÜNÜ AÇAN HUKUK ANLAYIŞINI REDDEDİYORUZ.

BASIN AÇIKLAMASI
Güncellenme Zamanı: 14.02.2021 13:12:24
GENEL MERKEZ
Yayına Giriş: 14.02.2021 Son Güncelleme: 14.02.2021 13:12:42

MESLEKTAŞIMIZ CANAN TOSUN’A YÖNELİK PATRON ŞİDDETİNİ KINIYOR,
İKTİDARIN KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNÜNÜ AÇAN HUKUK ANLAYIŞINI REDDEDİYORUZ.

Marmara Adası’nda bir mermer ocağında çalışan İstanbul Şube kadın üyemiz Maden Mühendisi Canan TOSUN patronu tarafından darp edilerek şiddete maruz kalmıştır.

Canan TOSUN darp raporu alarak savcılık ifadesini vermiş, ancak şiddeti uygulayan Fatih UYGUN tutuklanmak yerine serbest bırakılmıştır. 
Ülkemizde son yıllarda giderek artan ve ağırlıklı olarak kadını hedef alan şiddet ne yazık ki işyerlerine de sıçramış, işyerinde yaşanan şiddet için de “cezasızlık” uygulaması söz konusu olabilmiştir. 

TMMOB Maden Mühendisleri Odası olarak, üyemiz Canan TOSUN’un yanında olduğumuzun, kendisine uygulanan şiddette sorumluluğu bulunan kişilerin gereken cezayı almaları için elimizden geleni yapacağımızın bilinmesini istiyoruz. Toplumsal alanda artan şiddetin bir yansıması olarak değerlendirdiğimiz işyerinde yaşanan patron şiddetini kınıyor, şiddet uygulayanlara yönelik cezasızlık uygulamasının son bulmasını talep ediyoruz. 

Saygılarımızla.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu
14 Şubat 2021, Ankara

Okunma Sayısı: 1506