TMMOB Maden Mühendisleri Odası

PROJE YÖNETİMİ EĞİTİMİ - KONU İÇERİĞİ VE KATILIM ŞARTLARI

SEM HABERİ
GENEL MERKEZ
Yayına Giriş: 22.05.2017 Son Güncelleme: 31.12.2019 11:03:06

EĞİTİM SÜRESİ: 5 gün, 20 saat

EĞİTİM ÜCRETİ: Oda Üyeleri için 550 TL, Dış Şahıslar için 650 TL

KATILIM KOŞULLARI: Oda üyesi olmak, üye aidat borcu bulunmamak, eğitim ücretini yatırmış olmak.

EĞİTİMİN AMACI: Meslektaşlarımızın proje tanımı, proje yöneticisinin fonksiyonları, projenin safhaları, proje akım şemasının temel özellikleri, proje bütçesinin düzenlenmesi, proje şebekesinin analizi vs. konularda bilgilendirilmesi amaçlanmıştır.

KONU BAŞLIKLARI:
Proje tanımı, proje yöneticisinin fonksiyonları, projenin safhaları, projenin kontrol nedenleri, faaliyetler ve ilişkileri, kukla faaliyetler, proje akım şemasının temel özellikleri, örnekler, ödev.
Ödevin çözümü, proje akım şeması örnekleri, proje akım şeması analizi CPM, kursiyerler tarafından önerilecek bir projenin akım şemasının birlikte çizimi, zamanlaması ve analizi, Kritik Hat, serbest zaman içeren faaliyetler, örnekler, ödev.
Ödevin çözümü, PERT yönetimi ile proje şebekesinin analizi, simülasyon teknikleri, Monte Carlo simülasyonu, olasılıklar örnek bir PERT analizi, ödev.
Ödevin çözümü, proje bütçesinin düzenlenmesi, erken başlama, geç başlama, örnek bir problemin çözümü, ödev.
Ödevin çözümü, proje uygulamasında ihale çeşitleri, anlaşmazlıkların temel nedenleri, sözleşmelerin temel özellikleri, sözleşmelerin ana maddeleri.

SINAV VE BELGELENDİRME: Eğitime katılım zorunlu olup, eğitim sonunda katılım belgesi verilecektir.

 

 

*   Eğitime talep olması durumunda açılacağı tarih ve yer Odamız Resmi Web Sitesi-Eğitim Haberleri bölümünde duyurulacak ve üyelerimiz bilgilendirilecektir.

** Eğitime katılım taleplerinizde "EĞİTİM TALEP FORMU" nu doldurmayı ve eğitim ücretinin yatırıldığına dair dekontu forma ekleyerek birlikte (0312) 4197680 nolu faksa veya sem@maden.org.tr eposta adresine göndermeyi unutmayınız.

Dosyalar

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 1146