TMMOB Maden Mühendisleri Odası

Türkiye 19. Uluslararası Madencilik Kongresi ve Fuarı

HABER
GENEL MERKEZ
Yayına Giriş: 07.06.2005 Son Güncelleme: 24.04.2007 18:57:06
 

TMMOB Maden Mühendisleri Odası tarafından iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Madencilik Kongrelerinin 19uncusu 9-12 Haziran tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecektir. İlki bundan 36 yıl önce 1969 yılında Ankara’da düzenlenen ve ülkemiz madenciliğinin gelişmesinde çok önemli bir yeri olan söz konusu Kongreler ile, madencilik sektöründeki akademik ya da pratik bilimsel ve teknik bilgi üretimi, araştırmacı ve uzmanlar tarafından paylaşılacak ve yine ülkemiz madencilik sektörünün kullanımına sunulacaktır.

Bu yıl, Tübitak’ın da desteğiyle gerçekleştirilen Kongre süresince, toplam 93 adet bildiri, tebliğ ve poster olarak sunulacaktır. Söz konusu tebliğler, 20 ayrı ülkenin madencilik sektörlerinde faaliyet gösteren akademisyen, araştırmacı, uzman ve mühendisler tarafından gönderilen 140 tebliğ arasından, Bilim Kurulu tarafından seçilmiştir. Uzman bilim adamları ve araştırmacıların katılacağı Kongrede, bilimsel ve teknik konuların yanında ülkemiz madencilik sektörünün toplumsal, politik ve ekonomik boyutları ile çevresel boyutu da ele alınacak olup, Kongre kapsamında, bir de “Enerji Politikaları ve Yeraltı Kaynaklarımız” başlıklı panel bulunmaktadır.

Uluslararası Madencilik Kongresi ile aynı tarihlerde düzenlenen Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı’na ise 17 ayrı ülkeden toplam 111 firma katılmaktadır.

Türkiye 19. Uluslararası Madencilik Kongresi ve Fuarı’nın ülkemize ve madencilik sektörüne büyük katkıları olacağı inancıyla, kamuoyuna duyurur, saygılar sunarız.

TMMOB
MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI
YÖNETİM KURULU
Ankara, 7 Haziran 2005

 

Yorumlar moderator kontrolünden geçmektedir. e-Posta adreslerinin gerçekliği kontrol edilir

Toplam 0 adet.

YORUMLAR BÖLÜMÜNÜN KURALLARI:
Yazılan tüm yorumlar moderator kontrolünden geçmektedir. Moderator yorum yazanlara veya üçüncü kişilere hakaret ya da bu kişilerle ilgili küçültücü sözler içeren yorumları yayına uygun görmez ve siler. Sayfanın niteliğine göre tüm yorumlar moderator kontrolunden geçerek yayınlanıyor olabilir. Bu durumda yorumlarınız anlık olarak yayına girmez. Yine de yayına girmiş olsa dahi moderator daha sonra aynı yorumu yayından kaldırabilir. Moderator kontrollu yayın niteliği taşımayan forumlarda yazılan yorumlar anlık yayına girer fakat moderator yayınının devamında sakınca gördüğü yorumları yayından kaldırabilir. Yazılan yorumların güvenilirliğini artırmak amacıyla yorum yazana ait e-posta adreslerinin gerçekliği kontrol edilebilir. Bunun için e-posta adresine kontrol bağlantısı içeren e-posta gönderilir ve bu bağlantıya tıklanılması beklenir. Forumlarda yazılan yorumların kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız edici ve yasalara aykırı olmaması çok önemlidir. Yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.


Okunma Sayısı: 1728