ANA SAYFA BİZE ULAŞIN TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

12 AĞUSTOS 2022, CUMA
 

MÜHENDİS YEMİNİ MADENCİ MARŞI

»HER TÜRLÜ BASKIYA VE SİYASİ DİZAYN OPERASYONLARINA KARŞI MÜCADELEDE ODAMIZ VE TMMOB İLE OMUZ OMUZAYIZ. MÜCADELENİZ MÜCADELEMİZDİR.

GENÇ MADENCİ HABER
Güncellenme Zamanı: 08.06.2020 19:00:47
GENEL MERKEZ
Yayına Giriş: 08.06.2020 Son Güncelleme: 08.06.2020 19:01:49

HER TÜRLÜ BASKIYA VE SİYASİ DİZAYN OPERASYONLARINA KARŞI MÜCADELEDE ODAMIZ VE TMMOB İLE OMUZ OMUZAYIZ.
MÜCADELENİZ MÜCADELEMİZDİR.

Ülkemizin Covid-19 virüsü nedeniyle salgınla ve ekonomik sorunlarla boğuştuğu, işsizler ordusunun her geçen gün daha da büyüdüğü ve yurttaşların daha da yoksullaştığı bir dönemde, siyasal iktidar mevcut sorunları çözmek yerine yapay gündemler oluşturarak gündemi değiştirmeye devam etmektedir.

Halkın ve sokağın sorunları ile siyasal iktidarın sorun olarak gördüğü noktalar ya farklıdır ya da ülkenin sorunlarının çözülmesi konusunda gösterilmiş olunan başarısızlıklar yapay gündemler oluşturularak gizlenmek istenmektedir. Karantina günlerinde bile bırakın halkın geçim problemine ve işsizlik sorununa çözüm bulmayı, virüsten korunabilmek için gerekli olan maskeyi dağıtma konusunda bile büyük bir başarısızlık örneği sergilenmiştir. Halkın yoksullaşmasının ve ülke sorunlarının çözümü konusundaki başarısızlığın sonuçları son yerel seçimlerde sandıkta da somut olarak görülmüş, başta büyükşehirler olmak üzere birçok belediyede seçimleri muhalefet partileri kazanmıştır. Hem bu kan kaybını önlemek hem de ülke sorunlarını çözmedeki başarısızlığı gizlemek amacıyla demokrasiyi, bilimi, tekniği ve kamu yararını şiar edinmiş meslek odaları hedef alınarak toplumun kutuplaştırılması hedeflenmektedir.

18 yıllık AKP iktidarının gerek istihdam gerekse yoksulluğu önleme konusundaki başarısızlığı, biz geleceğin maden mühendislerinin ve bizim gibi üniversitelerde eğitim gören binlerce öğrencinin gelecek ile ilgili kaygılarını arttırmaktadır. Böyle bir ortamda, Türkiye Barolar Birliği ve Odamızın da bağlı olduğu üst birliğimiz TMMOB’yi de içeren meslek odaları ile ilgili yasal bir düzenleme çalışmasının olduğu yönündeki açıklamalar toplumda büyük rahatsızlık uyandırmaktadır.

Genç Madenciler olarak, bilimsel ve teknik mühendisliğin, kamu yararının, laikliğin ve demokrasinin savunuculuğunu yıllardır sürdüren Odamız ve üst birliğimiz TMMOB ile birlikte bu süreçte de siyasal iktidarın meslek odalarını dizaynına karşı omuz omuza mücadele edeceğiz. Odamızın 47. Genel Kurulu’nda da söylediğimiz gibi yine söylüyoruz.

ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİNİZ!


TMMOB Maden Mühendisleri Odası
Genç Madenci Örgütlülüğü

Okunma Sayısı: 71
SAYFA ÜSTÜ
ANA SAYFA

COPYRIGHT © 2006-2022 TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

BU SAYFAYI ÖNER BU SAYFAYI YAZDIR

Selanik Caddesi No:19/4 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 425 10 80   FAKS:(+90) 312 417 52 90

Key İnternet Hizmetleri