TMMOB Maden Mühendisleri Odası

KİTAPLAR

Tüm Kitaplar

MADEN İŞLETMELERİNDE İŞÇİ SAĞLIĞI VE İŞ GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU-2015 BİLDİRİLER KİTABI
TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

Yayın Yeri:  ADANA

Giriş
230
Sunuş

Maden İşletmelerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sempozyumu`2015, yeniden yazılan Maden Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği ile İş Sağlığı ve İş Güvenliği Kanunu`nun uygulanmaya başlandığı, Soma, Ermenek ve Karadon kazalarının etkisini hala hissettiğimiz bu dönemde 5. kez yapılacaktır. Sempozyum süresince madencilik sektöründe yaşanan kazaların sebep ve sonuç ilişkilerinin ayrıntılı olarak değerlendirileceği bir ortam Bakanlık, sektör ve meslek örgütümüzle birlikte yaratılacaktır.

Ülkemizde iş kazaları, maddi ve manevi kayıplara neden olmakta ve her yıl yüzlerce çalışan iş kazaları ve meslek hastalığı sonucunda yaşamını yitirmektedir.

Toplumumuzda işçi sağlığı ve iş güvenliği konusunda yeterli duyarlılık henüz oluşturulamamıştır. Bu bağlamda yapılacak çalışmalarda, sağlık ve güvenlik konularına yeterince önem verilmeli ve sosyal tarafların aktif katılımı ile gerekli bilincin yayılması için yoğun çaba gösterilmelidir.

Bilim dünyası ve madencilik sektörüne faydalı olacağına inandığımız Maden İşletmelerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sempozyumu 2015`te iş güvenliğine gönül veren kazaların kader değil öngörülebilir ve önlenebilir olduğuna inanan siz değerli katılımcıları, 21-22 Aralık 2015 tarihlerinde Adana`da bir kez daha
ağırlamaktan onur duyacağız.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası Adana Şubesi
Çukurova Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü

Dosyalar

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Acrobat® Reader® yüklemek için

Diğer Tüm Kitaplar