TMMOB Maden Mühendisleri Odası

ODAMIZ ÜYE PROFİLİ

ÜYE PROFİLİ
GENEL MERKEZ
Yayına Giriş: 01.04.2010 Son Güncelleme: 01.04.2010 15:37:23

Maden Mühendisleri Odası‘nın sahip olduğu ve sektördeki çok az kurum ya da kuruluşta bulunan dinamizm, incelenmeye değer bir olgu olarak karşımıza çıkmaktadır. Oda Yönetim organları hiç bir dönemde "huzur hakkı" dahi almamış ve talep etmemiştir. Bütçesinin temel kaynağını mütevazi üye aidatlarının oluşturduğu Odamızın, etkinliklerini bu yoğunlukta sürdürebilmesinin ve madencilik sektöründe bu denli etkin olabilmesinin arkasında, sahip olduğu üye tabanı bulunmaktadır.

Bu araştırma, TMMOB Maden Mühendisleri Odası‘nın söz konusu üye kitlesinin profilini, Odamızdaki mevcut kayıtlardan yararlanarak ortaya koymaktadır. Çalışmada, Maden Mühendisleri Odası‘na 31 Aralık 2009 tarihine kadar yapılan kayıtlar değerlendirilmiş, bu tarih itibariyle kayıtlı üyelere ilişkin istatistiklere yer verilmiştir. Çalışmada, mevcut bilgisayar ortamında tutulan üye bilgileri esas alınmış, gerektiğinde de Oda Merkezi‘ndeki kayıt defterlerinden yararlanılmıştır.

Araştırmanın amacı :

1- Madencilik sektörü ve Maden Mühendisliği eğitimi ile ilgili yapılacak planlamalarda, planlamacılar tarafından kullanılabilecek bilgilerin sağlanması,

2- Maden Mühendisleri Odası yönetimlerine, yönetsel etkinliklerinin planlanması ve yürütülmesinde yararlanabilecekleri bir envanterin sunulmasıdır.

Dosyalar

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 12746