ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI KONUK DEFTERİ ENGLISH MADENBİS ÜYE GİRİŞİ TMMOB

23 EYLÜL 2018, PAZAR
 

e-KÜTÜPHANE
ADANA ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE ZONGULDAK ŞUBE BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ İL TEMSİLCİLİKLERİ GENÇ MADENCİ
Mobil Uygulaması
 

» TOPLUMSAL MUHALEFETİN BASKI VE GÖZALTILARLA SUSTURULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ!

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 23.02.2018
Güncellenme Zamanı: 23.02.2018 12:04:22
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ

 

Güncellenme Zamanı: 23.02.2018 12:04:11

Aralarında Halkevleri Eş Genel Başkanının da bulunduğu 17 Halkevleri üyesinin sabah saatlerinde gözaltına alınmasına ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından 22 Şubat 2018 tarihinde basın açıklaması gerçekleştirildi.

TOPLUMSAL MUHALEFETİN BASKI VE GÖZALTILARLA SUSTURULMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Bir buçuk yılı aşkın zamandır ülkemizi Olağanüstü Hal Rejimi ile yöneten AKP Hükümeti, Afrin Operasyonu bahanesiyle toplumsal muhalefete yönelik baskılarını daha da artırmış durumda.

En temel insan hakkı olan ifade özgürlüğünün bile yok sayıldığı bu karanlık ortamda barıştan, demokrasiden ve özgürlüklerden yana tüm kesimler eleştiri ve açıklamaları nedeniyle gözaltına alınmakta ve tutuklanmaktadır.

Benzerlerine ancak totaliter rejimlerde rastlanabilecek bu baskı rejimini son hedefleri Halkevleri üyeleri olmuştur. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya paylaşımları nedeniyle tutuklanan Halkevleri MYK üyesi Kutay Meriç`in ardından, bu sabah saatlerinde aralarında Halkevleri Eş Genel Başkanının da bulunduğu 17 Halkevleri üyesinin gözaltına alınmıştır.

Demokratik hak ve özgürlüklerin kullanımını engellemeye yönelik her türlü baskı, sindirme ve gözaltı uygulamasını şiddetle kınıyoruz. TMMOB olarak, Türkiye`nin geleceğinin dikta rejimlerinden değil, demokrasinin evrensel değerlerinden geçtiğini bir kez daha hatırlatıyoruz.

Emin KORAMAZ

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

Okunma Sayısı: 70

Tüm Haberler

SAYFA ÜSTÜ
ANA SAYFA BU SAYFAYI ÖNER BU SAYFAYI YAZDIR
   

Şubeler:
»ADANA ŞUBE »DİYARBAKIR ŞUBE »İSTANBUL ŞUBE »İZMİR ŞUBE »ZONGULDAK ŞUBE
 
Bölge Temsilciği:
»SİVAS BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ 
 
İl Temsilcilikleri:
»ADANA-ALADAĞ »ADANA-KOZAN »ADANA-POZANTI »ADIYAMAN »AFYONKARAHİSAR »AĞRI »AMASYA »ANTALYA »ARTVİN »AYDIN »BALIKESİR »BALIKESİR-DURSUNBEY »BARTIN »BARTIN-AMASRA »BATMAN »BİLECİK »BOLU »BURDUR »BURDUR-BUCAK »BURDUR-YEŞİLOVA »BURSA »ÇANAKKALE »ÇANAKKALE-ÇAN »ÇORUM »DENİZLİ »DÜZCE »EDİRNE »EDİRNE-KEŞAN »EDİRNE-UZUNKÖRÜ »ELAZIĞ »ERZİNCAN »ERZURUM »ESKİŞEHİR »GAZİANTEP »GİRESUN »GÜMÜŞHANE »HAKKARİ »HATAY »HATAY-İSKENDERUN »ISPARTA »KAHRAMANMARAŞ »KAHRAMANMARAŞ-ELBİSTAN »KARABÜK »KARAMAN »KASTAMONU »KAYSERİ »KIRIKKALE »KIRKLARELİ »KOCAELİ »KONYA »KONYA-ILGIN »KONYA-SEYDİŞEHİR »KÜTAHYA »KÜTAHYA-GEDİZ »KÜTAHYA-TAVŞANLI »MALATYA »MANİSA »MARDİN »MERSİN »MUĞLA »ORDU »OSMANİYE »RİZE »SAKARYA »SAMSUN »SİİRT »SİVAS-DİVRİĞİ »ŞANLIURFA »ŞIRNAK »TEKİRDAĞ »TRABZON »TUNCELİ »UŞAK »VAN »ZONGULDAK-KDZ.EREĞLİ  

   

COPYRIGHT © 2006-2018 TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

Selanik Caddesi No:19/4 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 425 10 80   FAKS:(+90) 312 417 52 90
Sürekli Eğitim Merkezi FAKS: (+90) 312 419 76 80

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.