ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI KONUK DEFTERİ ENGLISH MADENBİS ÜYE GİRİŞİ TMMOB

18 EKİM 2018, PERŞEMBE
 

e-KÜTÜPHANE
ADANA ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE ZONGULDAK ŞUBE BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ İL TEMSİLCİLİKLERİ GENÇ MADENCİ
Mobil Uygulaması
 

» TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI MERKEZ DELEGASYON VE ŞUBE KURULLARI İLE GENEL KURUL SEÇİMLERİNİ TAMAMLADI

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 29.01.2018
Güncellenme Zamanı: 29.01.2018 20:01:38
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ

 

Güncellenme Zamanı: 29.01.2018 19:56:59

TMMOB Maden Mühendisleri Odası`nın 5 Şubesine bağlı 81 ili kapsayan örgütlülüğü, Ankara Merkez Delegasyon ve Şube Kurulları ile genel kurul seçimlerini yaptı.

Şube genel kurullarımız, birlikte üretme, birlikte karar alma, birlikte yönetme ilkemizin somutlandığı bir atmosferde yapıldı. Genel kurullarımız, ülkemizin, sektörümüzün, mesleğimizin ve meslektaşlarımızın sorunlarının ve çözüm önerilerinin tartışıldığı kürsüler olmakla birlikte bilimin, tekniğin, aydınlanmanın, kamucu, cumhuriyetçi, laik, demokratik yaklaşımların tartışıldığı birer demokrasi şölenine dönüştü.

Odamızın asli gücü olan örgütlü üyelerimiz; Adana, Ankara, Diyarbakır, İstanbul, İzmir ve Zonguldak Şubelerimizin genel kurullarında, 2016–2017 dönemi Şube çalışmalarını değerlendirdi. Ayrıca iktidarın Odamıza ve mesleğimize yönelik yaptığı mevzuat düzenlemeleri ile TMMOB ve Maden Yasası değişikliği girişimlerine karşı birlik içinde durulacağı ifade edildi.

Siyasi iktidarın kamu idari yapısını, kamu hizmetlerini ve kamusal mesleki denetimler ile TMMOB` yi bir bütün olarak dönüştürme çabalarına karşı çıkan Odamızın ve TMMOB` nin mücadeleci çizgisi, bir kez daha onaylandı. Ülke, kamu, toplum yararına oluşan bilimsel teknik mesleki birikimimizin yeni dönem Oda-Şube çalışmalarına yansıtılması için öneriler sunuldu. Yenilenen yönetim kurullarının çalışma programı taslakları benimsendi.

Genel kurul seçimlerine katılan ilerici, demokrat, antiemperyalist, toplumcu belirlenimlere sahip mühendisler, ülke genelinde yapılan genel kurul seçimlerinde başarılı olmuş, yeniden yönetimlere gelmiş, Odamız ve TMMOB`nin geleneksel çizgisinin sürdürüleceğini göstermişlerdir.

Bu sonucun alınmasında emek ve katkısı bulunan bütün sorumlu, örgütlü üyelerimize kamuoyu önünde teşekkür ediyor, kutluyoruz.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası örgütlülüğü, 3-4 Mart 2018 tarihlerinde yapılacak Oda genel kuruluna ve onun ardından yapılacak olan TMMOB genel kuruluna, Şube-Oda genel kurullarından aldığı güçle, ülke, kamu, halk, meslek, meslektaş yararlarını bir bütün olarak esas alan demokratik, bağımsız çizgisini güçlendirmiş olarak katılacaktır.

Yaşasın Maden Mühendisleri Odası Örgütlülüğü!

Yaşasın TMMOB Örgütlülüğü!

 

Ayhan YÜKSEL

TMMOB Maden Mühendisleri Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

29 Ocak 2018, Ankara

Okunma Sayısı: 262

Tüm Haberler

SAYFA ÜSTÜ
ANA SAYFA BU SAYFAYI ÖNER BU SAYFAYI YAZDIR
   

Şubeler:
»ADANA ŞUBE »DİYARBAKIR ŞUBE »İSTANBUL ŞUBE »İZMİR ŞUBE »ZONGULDAK ŞUBE
 
Bölge Temsilciği:
»SİVAS BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ 
 
İl Temsilcilikleri:
»ADANA-ALADAĞ »ADANA-KOZAN »ADANA-POZANTI »ADIYAMAN »AFYONKARAHİSAR »AĞRI »AMASYA »ANTALYA »ARTVİN »AYDIN »BALIKESİR »BALIKESİR-DURSUNBEY »BARTIN »BARTIN-AMASRA »BATMAN »BİLECİK »BOLU »BURDUR »BURDUR-BUCAK »BURDUR-YEŞİLOVA »BURSA »ÇANAKKALE »ÇANAKKALE-ÇAN »ÇORUM »DENİZLİ »DÜZCE »EDİRNE »EDİRNE-KEŞAN »EDİRNE-UZUNKÖRÜ »ELAZIĞ »ERZİNCAN »ERZURUM »ESKİŞEHİR »GAZİANTEP »GİRESUN »GÜMÜŞHANE »HAKKARİ »HATAY »HATAY-İSKENDERUN »ISPARTA »KAHRAMANMARAŞ »KAHRAMANMARAŞ-ELBİSTAN »KARABÜK »KARAMAN »KASTAMONU »KAYSERİ »KIRIKKALE »KIRKLARELİ »KOCAELİ »KONYA »KONYA-ILGIN »KONYA-SEYDİŞEHİR »KÜTAHYA »KÜTAHYA-GEDİZ »KÜTAHYA-TAVŞANLI »MALATYA »MANİSA »MARDİN »MERSİN »MUĞLA »ORDU »OSMANİYE »RİZE »SAKARYA »SAMSUN »SİİRT »SİVAS-DİVRİĞİ »ŞANLIURFA »ŞIRNAK »TEKİRDAĞ »TRABZON »TUNCELİ »UŞAK »VAN »ZONGULDAK-KDZ.EREĞLİ  

   

COPYRIGHT © 2006-2018 TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

Selanik Caddesi No:19/4 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 425 10 80   FAKS:(+90) 312 417 52 90
Sürekli Eğitim Merkezi FAKS: (+90) 312 419 76 80

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.