ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI KONUK DEFTERİ ENGLISH MADENBİS ÜYE GİRİŞİ TMMOB

16 EKİM 2018, SALI
 

e-KÜTÜPHANE
ADANA ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE ZONGULDAK ŞUBE BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ İL TEMSİLCİLİKLERİ GENÇ MADENCİ
Mobil Uygulaması
 

ŞUBE GİRİŞ SAYFASI

ŞUBE TARİHÇESİ    ŞUBE YÖNETİM KURULU    ŞUBE ÇALIŞANLARI   
KOMİSYONLAR    ÇALIŞMA PROGRAMI    ÇALIŞMA RAPORU    TEMSİLCİLİKLER   

» 44. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU YAYIMLANMIŞTIR

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 24.01.2018
Güncellenme Zamanı: 24.01.2018 10:49:37
Yayınlayan Birim: ZONGULDAK

 

Güncellenme Zamanı: 24.01.2018 10:45:13

Değerli üyelerimiz;

2016 yılında Genel Kurul üyelerimizin takdirleriyle 2 yıllık süre için göreve geldik. Genel Kurulumuzun bizlere verdiği yetki ile odamız ilkeleri doğrultusunda; üyelerimizin, sektörümüzün ve ülkemizin sorunlarını her platformda vurgulayarak, çözüm önerilerimizi dile getirmeye çalıştık. Bu süreçte bizlerden desteğini esirgemeyen üyelerimize ve çözüm önerileri ile katkı koyan meslektaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor dönem içinde kaybettiğimiz meslektaşlarımızı ve tüm maden şehitlerimizi saygı ve sevgiyle anıyoruz.

Odamız 6235 sayılı Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Kanunu ve Ana Yönetmeliği hükümlerine uygun olarak kurulan kamu tüzel kişiliğine sahip, Anayasanın 135. Maddesinde tanımlanan kamu kurumu niteliğinde bir meslek kuruluşudur. Doğal kaynakların bulunmasında, işletilmesinde, sanayinin gereksinimine uygun olarak hazırlanmasında ve pazarlanmasında, ülke ve kamu yararı doğrultusunda madencilik politikaları üretmek bu hedefe ulaşmak için gerekli görülen tüm girişim ve etkinliklerde bulunmak odamızın temel görevidir. TMMOB Maden Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi 44. Dönem Yönetim Kurulu olarak örgütlü mücadelenin onuruyla, meslek ve meslektaş sorunlarının halkın temel sorunlarından ayrılmayacağı bilinciyle yukarıda tanımlanan görevimizi yerine getirmeye çalıştık.

Geride bıraktığımız dönem hem madencilik sektörü hem de ülkenin genel siyasi ve ekonomik durumunun belirsizliği dikkate alındığında sorunlu ve zor bir dönem olarak hepimizi derinden etkilemiştir.
Madencilik sektörünün kendisine özgü yapısal sorunları yanında, yaşanan toplu ölümlü kazalar bu döneme damgasını vurmuştur. Özelleştirme-taşeronlaştırma uygulamaları sonucunda özellikle işçi sağlığı ve iş güvenliği alanında savunmasız kalan ve aynı zamanda özel riskler içeren sektörde yaşanan iş kazaları, toplum olarak hepimizin ortak acısı olmuştur. Facia, hem "madencilik" hem de "işçi sağlığı ve güvenliği" alanında son 15 yıldır ağırlaştırılmış bir biçimde sürdürülen "özelleştirme", "piyasalaştırma" ve "taşeronlaştırma" politikalarının çöktüğünü göstermektedir.

Odamız; kamu yararı gözetmeyen ve örgütsüz bir toplum hedefleyen bu tür özelleştirme ve taşeronlaştırma uygulamalarının her zaman karşısında olmuş ve bu doğrultuda mücadelesini sürdürmüştür. Yaşadığımız iş kazaları mücadelemizin ne kadar haklı olduğunun acı bir sonucu olarak karşımızda durmaktadır.

Değerli üyelerimiz;

İki yıllık görev süremiz boyunca odamızla birlikte hareket eden meslektaşlarımıza emek ve demokrasi mücadelesinde birlikte olduğumuz meslek kuruluşlarına, sendikalara ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkürü bir borç biliyoruz. Genel Kurul sonucunda oluşacak yönetim kurulunun bu mücadeleyi daha ileriye götüreceğine inancımız tamdır.

Saygılarımızla.


TMMOB Maden Mühendisleri Odası
Zonguldak Şubesi Yönetim Kurulu

 

44. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU (661 KB) (24.01.2018 10:47:47)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 71

Tüm Şube Haberler
Tüm Haberler

SAYFA ÜSTÜ
ANA SAYFA BU SAYFAYI ÖNER BU SAYFAYI YAZDIR
   

Şubeler:
»ADANA ŞUBE »DİYARBAKIR ŞUBE »İSTANBUL ŞUBE »İZMİR ŞUBE »ZONGULDAK ŞUBE
 
Bölge Temsilciği:
»SİVAS BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ 
 
İl Temsilcilikleri:
»ADANA-ALADAĞ »ADANA-KOZAN »ADANA-POZANTI »ADIYAMAN »AFYONKARAHİSAR »AĞRI »AMASYA »ANTALYA »ARTVİN »AYDIN »BALIKESİR »BALIKESİR-DURSUNBEY »BARTIN »BARTIN-AMASRA »BATMAN »BİLECİK »BOLU »BURDUR »BURDUR-BUCAK »BURDUR-YEŞİLOVA »BURSA »ÇANAKKALE »ÇANAKKALE-ÇAN »ÇORUM »DENİZLİ »DÜZCE »EDİRNE »EDİRNE-KEŞAN »EDİRNE-UZUNKÖRÜ »ELAZIĞ »ERZİNCAN »ERZURUM »ESKİŞEHİR »GAZİANTEP »GİRESUN »GÜMÜŞHANE »HAKKARİ »HATAY »HATAY-İSKENDERUN »ISPARTA »KAHRAMANMARAŞ »KAHRAMANMARAŞ-ELBİSTAN »KARABÜK »KARAMAN »KASTAMONU »KAYSERİ »KIRIKKALE »KIRKLARELİ »KOCAELİ »KONYA »KONYA-ILGIN »KONYA-SEYDİŞEHİR »KÜTAHYA »KÜTAHYA-GEDİZ »KÜTAHYA-TAVŞANLI »MALATYA »MANİSA »MARDİN »MERSİN »MUĞLA »ORDU »OSMANİYE »RİZE »SAKARYA »SAMSUN »SİİRT »SİVAS-DİVRİĞİ »ŞANLIURFA »ŞIRNAK »TEKİRDAĞ »TRABZON »TUNCELİ »UŞAK »VAN »ZONGULDAK-KDZ.EREĞLİ  

   

COPYRIGHT © 2006-2018 TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

Selanik Caddesi No:19/4 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 425 10 80   FAKS:(+90) 312 417 52 90
Sürekli Eğitim Merkezi FAKS: (+90) 312 419 76 80

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.