ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI KONUK DEFTERİ ENGLISH MADENBİS ÜYE GİRİŞİ TMMOB

18 EKİM 2018, PERŞEMBE
 

e-KÜTÜPHANE
ADANA ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE ZONGULDAK ŞUBE BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ İL TEMSİLCİLİKLERİ GENÇ MADENCİ
Mobil Uygulaması
 

» AKP, OLAĞANÜSTÜ HALİ SAVAŞ HALİNE ÇEVİRMEK İSTİYOR!

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 18.01.2018
Güncellenme Zamanı: 18.01.2018 15:58:52
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ

 

Güncellenme Zamanı: 18.01.2018 15:52:36

20 Temmuz 2016 tarihinde 3 aylığına ilan edilen OHAL‘in, 6. kez uzatılması üzerine TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz 18 Ocak 2018 tarihinde basın açıklaması gerçekleştirdi.

AKP, OLAĞANÜSTÜ HALİ SAVAŞ HALİNE ÇEVİRMEK İSTİYOR!

 

Tam 18 aydır devam eden Olağanüstü Hal bugün bir kez daha uzatıldı. AKP, 3 ay daha hiçbir hukuki sorumluluk üstlenmeden, hiçbir denetim olmadan, anayasal ilkelere bağlı kalmaksızın ülkeyi yönetecek.

 

OHAL`in amacının darbecilerle hesaplaşmak, Gülen Cemaati üyelerini tasfiye etmek olmadığı konusunda artık kimsenin şüphesi kalmamıştır. OHAL`in amacı, AKP`nin iktidar olanaklarını sınırsız ve sorumsuz biçimde kullanabileceği bir korku rejimini sürekli kılmaktır.

 

OHAL rejiminin ekonomide, siyasette ve toplumsal yaşamda yarattığı tahribat, ülkeyi büyük bir karanlığa doğru sürüklemektedir.

 

Kapsamı ve içeriği öngörülemeyen Kanun Hükmünde Kararnamelerin yarattığı istikrarsızlık ve endişe, sadece siyasal krizi değil, ekonomik krizi de giderek derinleştirmektedir. İşsizlik, yoksulluk ve pahalılık sürdürülemez bir noktaya varmıştır.

 

Çocuklarını ısıtacak odun bulamadığı için intihar eden annelerin, geçinemediği için TBMM önünde kendini ateşe veren işsizlerin, açlığını haykırmak için İŞKUR önünde soyunan emekçilerin acı hikâyeleri yaşadığımız krizin boyutlarını gözler önüne sermektedir.

 

AKP, halkın içinde bulunduğu bu duruma çözüm bulmak yerine, krizi örtbas edebilmek için ülkeyi savaşa sürüklemektedir. AKP, Olağanüstü Hali savaş haline çevirmek istemektedir.

 

Şiddet ve savaş politikaları OHAL`in yol açtığı sorunları büyütmekten, acıları derinleştirmekten ve ülkemize yeni ölümler getirmekten başka bir sonuç yaratmayacaktır.

 

Anayasa`nın askıya alındığı, Anayasa Mahkemesi kararlarının tanınmadığı, hukukun işletilmediği, parlamentonun görevini yapamadığı, yargının bütünüyle siyasal iktidarın güdümüne girdiği, özgür basının susturulduğu, muhalif yapıların baskı altına alındığı, savaş ve şiddetle beslenen bu zorbalık rejimine artık yeter!

 

Ülkenin geleceği için OHAL derhal kaldırılmalı, Kanun Hükmünde Kararnameler geri alınmalı ve savaş politikalarından vazgeçilmelidir.

 

Emin KORAMAZ

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

Okunma Sayısı: 163

Tüm Haberler

SAYFA ÜSTÜ
ANA SAYFA BU SAYFAYI ÖNER BU SAYFAYI YAZDIR
   

Şubeler:
»ADANA ŞUBE »DİYARBAKIR ŞUBE »İSTANBUL ŞUBE »İZMİR ŞUBE »ZONGULDAK ŞUBE
 
Bölge Temsilciği:
»SİVAS BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ 
 
İl Temsilcilikleri:
»ADANA-ALADAĞ »ADANA-KOZAN »ADANA-POZANTI »ADIYAMAN »AFYONKARAHİSAR »AĞRI »AMASYA »ANTALYA »ARTVİN »AYDIN »BALIKESİR »BALIKESİR-DURSUNBEY »BARTIN »BARTIN-AMASRA »BATMAN »BİLECİK »BOLU »BURDUR »BURDUR-BUCAK »BURDUR-YEŞİLOVA »BURSA »ÇANAKKALE »ÇANAKKALE-ÇAN »ÇORUM »DENİZLİ »DÜZCE »EDİRNE »EDİRNE-KEŞAN »EDİRNE-UZUNKÖRÜ »ELAZIĞ »ERZİNCAN »ERZURUM »ESKİŞEHİR »GAZİANTEP »GİRESUN »GÜMÜŞHANE »HAKKARİ »HATAY »HATAY-İSKENDERUN »ISPARTA »KAHRAMANMARAŞ »KAHRAMANMARAŞ-ELBİSTAN »KARABÜK »KARAMAN »KASTAMONU »KAYSERİ »KIRIKKALE »KIRKLARELİ »KOCAELİ »KONYA »KONYA-ILGIN »KONYA-SEYDİŞEHİR »KÜTAHYA »KÜTAHYA-GEDİZ »KÜTAHYA-TAVŞANLI »MALATYA »MANİSA »MARDİN »MERSİN »MUĞLA »ORDU »OSMANİYE »RİZE »SAKARYA »SAMSUN »SİİRT »SİVAS-DİVRİĞİ »ŞANLIURFA »ŞIRNAK »TEKİRDAĞ »TRABZON »TUNCELİ »UŞAK »VAN »ZONGULDAK-KDZ.EREĞLİ  

   

COPYRIGHT © 2006-2018 TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

Selanik Caddesi No:19/4 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 425 10 80   FAKS:(+90) 312 417 52 90
Sürekli Eğitim Merkezi FAKS: (+90) 312 419 76 80

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.