ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI KONUK DEFTERİ ENGLISH MADENBİS ÜYE GİRİŞİ TMMOB

26 EYLÜL 2018, ÇARŞAMBA
 

e-KÜTÜPHANE
ADANA ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE ZONGULDAK ŞUBE BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ İL TEMSİLCİLİKLERİ GENÇ MADENCİ
Mobil Uygulaması
 

ŞUBE GİRİŞ SAYFASI

ŞUBE TARİHÇESİ    ŞUBE YÖNETİM KURULU    ŞUBE ÇALIŞANLARI   
KOMİSYONLAR    ÇALIŞMA PROGRAMI    ÇALIŞMA RAPORU    TEMSİLCİLİKLER   

» TMMOB 5.KADIN KURULTAYI ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 26.11.2017
Güncellenme Zamanı: 11.12.2017 18:04:56
Yayınlayan Birim: İSTANBUL

 

Güncellenme Zamanı: 08.12.2017 16:58:56

 TMMOB 5.KADIN KURULTAYI ANKARA`DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

TMMOB Kadın Kurultayı`nın beşincisi, bu yıl 25-26 Kasım 2017 tarihlerinde "OHAL`de Kadınız" başlığıyla İnşaat Mühendisleri Odası Teoman Öztürk Toplantı Salonu`nda yapıldı. Gösterilen kısa film ile başlayan kurultay, TMMOB Kadın Çalışma Grubu Başkanı Hanze Gürkaş`ın açılış konuşmasıyla devam etti.
Odamızdan da 17 kadın üyenin katıldığı kurultayda, daha önceki kurultaylardan farklı olarak kürsüyü sadece kadınlar kullanmış olup bir kere daha ‘Söz Kadınların` diye haykırmışlardır.

TMMOB 5. Kadın Kurultayı programı çerçevesinde 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla hazırlanan "OHAL`de Her Halde Karanlığa Teslim Olmayacağız" başlıklı basın açıklaması salon içerisinde gerçekleştirildi. Ayrıca Ankara Kadın Platformu`nun yapmış olduğu çağrıya da kulak verildi ve Sakarya Meydanında gerçekleştirilen basın açıklamasına TMMOB`li kadınlar da katılım gösterdi.

Sunumlar gerçekleştirildi

İki gün süren Kurultay`da ilk gün, "TMMOB`de Kadın Örgütlenmesi", "Kamu Kurumları ve Özel Kuruluşlarda, Yer Altı, Arazi, Şantiye, Fabrika, Ofis vb. İşyerlerinde Çalışan MMŞP Kadınların Çalışma Yaşamında Karşılaştıkları Sorunlar ve Çözüm Önerileri", "Eğitimde Cinsiyetçilik", "Olağanüstü Hal Koşulları, Kanun Hükmünde Kararnameler İle Yapılan Düzenlemeler ve İşten Atmalar, Anayasa Değişikliği, Savaş Koşulları, Zorunlu Göç vb. Güncel Siyasal Gelişmelerin TMMOB Örgütlülüğüne ve Mühendis, Mimar, Şehir Plancı Kadınlarına Yansımaları" konularında tartışmalar yürütüldü, sunumlar gerçekleştirildi, çözüm önerileri ortaya konuldu.

Sunumların ardından serbest kürsüde söz alan birçok kadın yaşamış oldukları problemleri dile getirerek bir ilke daha imza attılar.


Nuriye Gülmen ziyaret edildi

Kurultayın ikinci günü 264 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen Numune Hastanesinde ziyaret edildi. Tutukluluğu devam ettiğinden hastane bahçesinde yakınlarıyla konuşuldu ve Nuriye`ye iletilmek üzere notlar yazılıp verildi.

Salonda ise tüm gün önergeler tartışıldı ve karar haline getirildi.

Kurultay, hazırlanan Sonuç Bildirgesi`nin açıklanmasıyla sona erdi.

 

 

BASIN AÇIKLAMASI için burada tıklayınız

 

 

Güncellenme Zamanı: 08.12.2017 16:59:20
Güncellenme Zamanı: 08.12.2017 16:59:51
Güncellenme Zamanı: 08.12.2017 17:00:11
Güncellenme Zamanı: 08.12.2017 17:00:32
 

BASINA VE KAMUOYUNA (264 KB) (08.12.2017 17:04:45)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 31

Tüm Şube Haberler
Tüm Haberler

SAYFA ÜSTÜ
ANA SAYFA BU SAYFAYI ÖNER BU SAYFAYI YAZDIR
   

Şubeler:
»ADANA ŞUBE »DİYARBAKIR ŞUBE »İSTANBUL ŞUBE »İZMİR ŞUBE »ZONGULDAK ŞUBE
 
Bölge Temsilciği:
»SİVAS BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ 
 
İl Temsilcilikleri:
»ADANA-ALADAĞ »ADANA-KOZAN »ADANA-POZANTI »ADIYAMAN »AFYONKARAHİSAR »AĞRI »AMASYA »ANTALYA »ARTVİN »AYDIN »BALIKESİR »BALIKESİR-DURSUNBEY »BARTIN »BARTIN-AMASRA »BATMAN »BİLECİK »BOLU »BURDUR »BURDUR-BUCAK »BURDUR-YEŞİLOVA »BURSA »ÇANAKKALE »ÇANAKKALE-ÇAN »ÇORUM »DENİZLİ »DÜZCE »EDİRNE »EDİRNE-KEŞAN »EDİRNE-UZUNKÖRÜ »ELAZIĞ »ERZİNCAN »ERZURUM »ESKİŞEHİR »GAZİANTEP »GİRESUN »GÜMÜŞHANE »HAKKARİ »HATAY »HATAY-İSKENDERUN »ISPARTA »KAHRAMANMARAŞ »KAHRAMANMARAŞ-ELBİSTAN »KARABÜK »KARAMAN »KASTAMONU »KAYSERİ »KIRIKKALE »KIRKLARELİ »KOCAELİ »KONYA »KONYA-ILGIN »KONYA-SEYDİŞEHİR »KÜTAHYA »KÜTAHYA-GEDİZ »KÜTAHYA-TAVŞANLI »MALATYA »MANİSA »MARDİN »MERSİN »MUĞLA »ORDU »OSMANİYE »RİZE »SAKARYA »SAMSUN »SİİRT »SİVAS-DİVRİĞİ »ŞANLIURFA »ŞIRNAK »TEKİRDAĞ »TRABZON »TUNCELİ »UŞAK »VAN »ZONGULDAK-KDZ.EREĞLİ  

   

COPYRIGHT © 2006-2018 TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

Selanik Caddesi No:19/4 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 425 10 80   FAKS:(+90) 312 417 52 90
Sürekli Eğitim Merkezi FAKS: (+90) 312 419 76 80

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.