ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI KONUK DEFTERİ ENGLISH MADENBİS ÜYE GİRİŞİ TMMOB

20 MAYIS 2018, PAZAR
 

e-KÜTÜPHANE
ADANA ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE ZONGULDAK ŞUBE BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ İL TEMSİLCİLİKLERİ GENÇ MADENCİ
Mobil Uygulaması
 

» TMMOB ÜYELERİ PROVOKASYONA GEÇİT VERMEZ

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 22.03.2017
Güncellenme Zamanı: 22.03.2017 17:02:48
Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ

 

Güncellenme Zamanı: 22.03.2017 17:00:35

TMMOB ÜYELERİ PROVOKASYONA GEÇİT VERMEZ

22 Mart 2017 Çarşamba günü saat 12.30`da Birlik binamız önünde provokatif bir organizasyon gerçekleştirildi.

 

TMMOB`nin Anayasa değişikliği referandumu konusunda almış olduğu Hayır kararını protesto bahanesi ile düzenlenen organizasyona meslektaşlarımızın demokratik tepkisi ile yanıt verildi. TMMOB tarafından herhangi bir çağrı yapılmamış olmasına rağmen provokasyon yapılacağı duyumu üzerine örgütüne sahip çıkmaya gelen mühendis, mimar ve şehir plancıları Birlik binamız önünde toplandı. TMMOB üyesi yüzlerce mühendis, mimar ve şehir plancısı, yukarıdan aldıkları talimatla hareket eden grubun gerçekleştirmek istediği provokasyona izin vermedi.

TEDAŞ, TEİAŞ gibi kurumlar ve bazı Bakanlıklarda bir kısım idareci tarafından TMMOB önünde yoklama yapılacağı ve herkesin organizasyona katılması zorlaması ile duyurular yapıldı. Bizzat TEİAŞ`ın resmi plakalı araçları tarafından kurum çalışanları Birlik binamız önüne getirildi. Aralarında mühendis, mimar ve şehir plancısı olmayan kişilere bazı AKP milletvekilleri de eşlik etti. TMMOB önünde toplanma olacağının duyulması üzerine Birlik binamızın olduğu sokak öğle saatlerinde polisler tarafından kuşatıldı.

Devletin olanakları ve kamu kurumlarımızın araçları ile organize edilen ve 30-40 kişinin katılımı ile gerçekleşen organizasyon meslektaşlarımız tarafından kınandı. Provokatif organizasyona pirim vermeyen meslektaşlarımız "mühendisler, mimarlar halkın yanında, TMMOB susmadı susmayacak" sloganları attı.

Daire başkanları ve genel müdürlerin talimatı ile gelenler mesai saatinin başlamasıyla birlikte resmi plakalı araçlarla sokaktan ayrıldılar.

Grubun ayrılmasının ardından TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz bir basın açıklaması yaptı. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz`ın konuşması şu şekilde,

Sevgili arkadaşlar,

Bir AKP klasiğine daha şahitlik ettiniz; buraya genel müdürleri, daire başkanları ile geldiler…

Dün, Keçiören AKP ilçe teşkilatlarından birisinin aracılığı ile "TMMOB`yi protesto ediyoruz" diye bir tweet atıldı.

Ardından TEİAŞ ve TEDAŞ Genel Müdürleri ve daire başkanları; "mühendisler ve mimarlar yarın 12,30`da TMMOB önünde olacak, gelmeyenin defterini düreriz, tek tek TMMOB önünde isim alacağım", dedi. Ancak bu ülkenin onurlu mühendis ve mimarları onlara boyun eğmedi, işte geldiler, getirebildikleri ancak bu kadar.

Bizler yüreği insan ve halk sevgisi ile dolu olan bu ülkenin mühendis ve mimarları, bilimi rehber alarak, bu ülke kaynaklarının sömürülmesine, bu ülke kaynaklarının eşe dosta akrabaya peşkeş çekilmesine evet mi diyecektik?

Ülkemizi tek adamın yönetmesine, çocuklarımızın geleceğine yaptıkları yapacaklarının teminatı olan bir kişinin karar vermesine evet mi diyecektik?

Bizler bu ülkenin geleceği için çalışan 515 bin mühendis mimarız! Laikliği karşısına alan, cumhuriyeti karşına alan; üretimi, yatırımı karşısına alan, gerici, baskıcı, faşist düzene evet mi diyecektik?

Türkiye`nin dört bir tarafında, yüreği halkı ve ülke sevgisi ile dolu olan meslektaşlarımız ile başlattığımız HAYIR kampanyasına devam edeceğiz; HAYIR`ı dalga dalga büyüteceğiz!

Yargının baskı altına alınmasına, yeraltı ve yerüstü zenginliklerimizin talan edilmesine, yaşam alanlarımızın peşkeş çekilmesine, limanlarımızın, fabrikalarımızın enerji üretim tesislerimizin yok edilmesine karışı çıkacağız, HAYIR`ı dalga dalga büyüteceğiz!

Bugün yanıtlarını TMMOB`ye sahip çıkan üyelerimizden aldılar. Yüzbinlerce mühendis, mimar ve şehir plancısı HAYIR`ı dalga dalga büyütecek, bizler demokrasiye, laikliğe, cumhuriyete sahip çıkmaya devam edeceğiz!

Yolumuz açık olsun!"

Güncellenme Zamanı: 22.03.2017 17:00:53
Güncellenme Zamanı: 22.03.2017 17:01:17
Güncellenme Zamanı: 22.03.2017 17:01:50
Güncellenme Zamanı: 22.03.2017 17:02:13
Güncellenme Zamanı: 22.03.2017 17:02:31

Okunma Sayısı: 148

Tüm Haberler

SAYFA ÜSTÜ
ANA SAYFA BU SAYFAYI ÖNER BU SAYFAYI YAZDIR
   

Şubeler:
»ADANA ŞUBE »DİYARBAKIR ŞUBE »İSTANBUL ŞUBE »İZMİR ŞUBE »ZONGULDAK ŞUBE
 
Bölge Temsilciği:
»SİVAS BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ 
 
İl Temsilcilikleri:
»ADANA-ALADAĞ »ADANA-KOZAN »ADANA-POZANTI »ADIYAMAN »AFYONKARAHİSAR »AĞRI »AMASYA »ANTALYA »ARTVİN »AYDIN »BALIKESİR »BALIKESİR-DURSUNBEY »BARTIN »BARTIN-AMASRA »BATMAN »BİLECİK »BOLU »BURDUR »BURDUR-BUCAK »BURDUR-YEŞİLOVA »BURSA »ÇANAKKALE »ÇANAKKALE-ÇAN »ÇORUM »DENİZLİ »DÜZCE »EDİRNE »EDİRNE-KEŞAN »EDİRNE-UZUNKÖRÜ »ELAZIĞ »ERZİNCAN »ERZURUM »ESKİŞEHİR »GAZİANTEP »GİRESUN »GÜMÜŞHANE »HAKKARİ »HATAY »HATAY-İSKENDERUN »ISPARTA »KAHRAMANMARAŞ »KAHRAMANMARAŞ-ELBİSTAN »KARABÜK »KARAMAN »KASTAMONU »KAYSERİ »KIRIKKALE »KIRKLARELİ »KOCAELİ »KONYA »KONYA-ILGIN »KONYA-SEYDİŞEHİR »KÜTAHYA »KÜTAHYA-GEDİZ »KÜTAHYA-TAVŞANLI »MALATYA »MANİSA »MARDİN »MERSİN »MUĞLA »ORDU »OSMANİYE »RİZE »SAKARYA »SAMSUN »SİİRT »SİVAS-DİVRİĞİ »ŞANLIURFA »ŞIRNAK »TEKİRDAĞ »TRABZON »TUNCELİ »UŞAK »VAN »ZONGULDAK-KDZ.EREĞLİ  

   

COPYRIGHT © 2006-2018 TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

Selanik Caddesi No:19/4 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 425 10 80   FAKS:(+90) 312 417 52 90
Sürekli Eğitim Merkezi FAKS: (+90) 312 419 76 80

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.