ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI KONUK DEFTERİ ENGLISH MADENBİS ÜYE GİRİŞİ TMMOB

25 HAZİRAN 2018, PAZARTESİ
 

e-KÜTÜPHANE
ADANA ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE ZONGULDAK ŞUBE BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ İL TEMSİLCİLİKLERİ GENÇ MADENCİ
Mobil Uygulaması
 

ŞUBE GİRİŞ SAYFASI

ŞUBE TARİHÇESİ    ŞUBE YÖNETİM KURULU    ŞUBE ÇALIŞANLARI   
KOMİSYONLAR    ÇALIŞMA PROGRAMI    ÇALIŞMA RAPORU    TEMSİLCİLİKLER   

» 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ "KADINLAR BİRLİKTE GÜÇLÜ" ŞİARIYLA BAKIRKÖY`DE KUTLANDI

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 08.03.2017
Güncellenme Zamanı: 08.03.2017 11:18:24
Yayınlayan Birim: İSTANBUL

 

 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ "KADINLAR BİRLİKTE GÜÇLÜ" ŞİARIYLA BAKIRKÖY‘DE KUTLANDI


05.03.2017 Pazar günü Bakırköy Özgürlük Meydanında  çeşitli kadın kurumlarının birlikte düzenlediği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerinin ilki, "Kadınlar birlikte güçlü" ana başlığıyla gerçekleştirilen mitingle başladı.
Hazırlanan pankartlarda "Kadın emeğinin yok sayılmasına hayır", "Kadınlar yaşayacak", "8 Mart`ta kadınlar her dilde isyan ediyor, her dilde ‘Hayır` diyor", "Kadınlar ‘hayır` diyor, mücadele büyüyor" ,"8 Mart ruhuyla ‘hayır` kazanacak, kadınlar kazanacak" sloganları yer alırken TMMOB İKK Kadın komisyonu  ‘`Yaşam hakkımız, emeğimiz, mesleğimiz için, HAYIR`` pankartıyla yürüyüşünü gerçekleştirdi.

8 Mart mitinginde ilk konuşan Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile ihraç edilen Betül Celep oldu. Konuşmaların ardından kadınların ortak olarak hazırladığı 8 Mart metni  okundu. Ortak metinden öne çıkanlar şöyle:
‘`Bize dayatılan referandumla birlikte bu alanda geleceğimizle ilgili daha büyük bir tehdide karşı buluştuk. Bize dayatılan belki de telafisi imkansız bir şekilde olacak olan, haklarımızı, kazanımlarımızı elimizden almaya çalışan bir rejim değişikliğidir. Ancak biz kadınlar biliyoruz ve inanıyoruz ki bu saldırıyı yine bizim gücümüz ve mücadelemiz püskürtecektir.
Demokrasi kisvesi altında faşizmin inşa edildiğini görüyoruz. Meşrulaştırılan olağanüstü hal; evde, sokakta, ailede, devlette sırtımıza bir yük olarak binmeye devam ediyor. 12 Eylül`ü aşan, OHAL`li savaşlı, bombalı ve krizli bir ortamda ‘tüm yetkiyi bana verin` diyen ‘tek adama` ‘15 yıl yeter, bin kere hayır` diyoruz. Biz kadınlar; kadın dayanışmasından aldığımız güçle bize dayatılmak istenen, köle düzeninize karşı çıkıyor, isyan ediyor ve kendi emeğimizle kurduğumuz yaşamı kimseye teslim etmeyeceğimizi haykırıyoruz.``

8 Mart 2017 günü saat 19:30`da Taksim`de gerçekleşecek olan Feminist Gece Yürüyüşü ve ardından gerçekleşecek olan parti ile Kadınlar Günü etkinlikleri devam edecek.
8 Mart gece yürüyüşünde kadın meslektaşlarımızla buluşmayı diliyoruz.

  
TMMOB Maden Mühendisler Odası
İstanbul Şubesi
Kadın Komisyonu

 

 

 

 

 

Okunma Sayısı: 61

Tüm Şube Haberler
Tüm Haberler

SAYFA ÜSTÜ
ANA SAYFA BU SAYFAYI ÖNER BU SAYFAYI YAZDIR
   

Şubeler:
»ADANA ŞUBE »DİYARBAKIR ŞUBE »İSTANBUL ŞUBE »İZMİR ŞUBE »ZONGULDAK ŞUBE
 
Bölge Temsilciği:
»SİVAS BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ 
 
İl Temsilcilikleri:
»ADANA-ALADAĞ »ADANA-KOZAN »ADANA-POZANTI »ADIYAMAN »AFYONKARAHİSAR »AĞRI »AMASYA »ANTALYA »ARTVİN »AYDIN »BALIKESİR »BALIKESİR-DURSUNBEY »BARTIN »BARTIN-AMASRA »BATMAN »BİLECİK »BOLU »BURDUR »BURDUR-BUCAK »BURDUR-YEŞİLOVA »BURSA »ÇANAKKALE »ÇANAKKALE-ÇAN »ÇORUM »DENİZLİ »DÜZCE »EDİRNE »EDİRNE-KEŞAN »EDİRNE-UZUNKÖRÜ »ELAZIĞ »ERZİNCAN »ERZURUM »ESKİŞEHİR »GAZİANTEP »GİRESUN »GÜMÜŞHANE »HAKKARİ »HATAY »HATAY-İSKENDERUN »ISPARTA »KAHRAMANMARAŞ »KAHRAMANMARAŞ-ELBİSTAN »KARABÜK »KARAMAN »KASTAMONU »KAYSERİ »KIRIKKALE »KIRKLARELİ »KOCAELİ »KONYA »KONYA-ILGIN »KONYA-SEYDİŞEHİR »KÜTAHYA »KÜTAHYA-GEDİZ »KÜTAHYA-TAVŞANLI »MALATYA »MANİSA »MARDİN »MERSİN »MUĞLA »ORDU »OSMANİYE »RİZE »SAKARYA »SAMSUN »SİİRT »SİVAS-DİVRİĞİ »ŞANLIURFA »ŞIRNAK »TEKİRDAĞ »TRABZON »TUNCELİ »UŞAK »VAN »ZONGULDAK-KDZ.EREĞLİ  

   

COPYRIGHT © 2006-2018 TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

Selanik Caddesi No:19/4 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 425 10 80   FAKS:(+90) 312 417 52 90
Sürekli Eğitim Merkezi FAKS: (+90) 312 419 76 80

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.