ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI KONUK DEFTERİ ENGLISH MADENBİS ÜYE GİRİŞİ TMMOB

21 MAYIS 2018, PAZARTESİ
 

e-KÜTÜPHANE
ADANA ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE ZONGULDAK ŞUBE BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ İL TEMSİLCİLİKLERİ GENÇ MADENCİ
Mobil Uygulaması
 

ŞUBE GİRİŞ SAYFASI

ŞUBE TARİHÇESİ    ŞUBE YÖNETİM KURULU    ŞUBE ÇALIŞANLARI   
KOMİSYONLAR    ÇALIŞMA PROGRAMI    ÇALIŞMA RAPORU    TEMSİLCİLİKLER   

» MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI ADANA ŞUBESİ BAŞKANI MEHMET YILMAZ OLDU.(10/12/2016)

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 10.12.2016
Güncellenme Zamanı: 08.01.2017 14:53:42
Yayınlayan Birim: ADANA

 

Güncellenme Zamanı: 06.01.2017 13:03:48

MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI ADANA ŞUBESİ BAŞKANI  MEHMET YILMAZ OLDU.(10/12/2016)

Maden Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanlığı`na seçilen Mehmet YILMAZ, madencilere sahip çıkmanın insanlık görevi olduğunu vurguladı

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Maden Mühendisleri Odası (MMO) Adana Şube Başkanlığı`na Mehmet YILMAZ getirildi. Sabahatdin SAKATOĞLU`nun 16 yıllık başkanlığının ardından istifasını kabul eden Maden Mühendisleri Odası Adana Şube Yönetim Kurulu, oybirliğiyle 2. Başkan Mehmet YILMAZ`ı başkanlığa getirdi.

Mehmet YILMAZ, Seyhan Otel`de düzenlenen ve Maden Mühendisleri Odası Genel Başkanı Ayhan YÜKSEL, İstanbul Şube Başkanı Mesut ERKAN, TMMOB`ye bağlı odaların Adana şube başkanları, maden mühendisleri ve çok sayıda davetlinin katıldığı törenle görevi SAKATOĞLU`ndan devraldı. Hizmetlerinden dolayı SAKATOĞLU`na plaket sunulurken, meslekte 50. Yılını dolduran maden mühendislerine de onur belgesi verildi.

SAKATOĞLU, ONURLA DEVREDİYORUM

Görevi Mehmet YILMAZ`a gönül rahatlığıyla devrettiğini kaydeden Sabahatdin SAKATOĞLU, "Mensubu olmaktan her zaman onur duyduğum maden mühendisleri camiası içinde mesleğime olan aşkım, meslektaşlarım ve sektörüme olan saygım nedeni ile kaçamayacağım bir görev ve sorumluluk duygusu ile 16 yıl önce üstlendiğim şube yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık görevimi bir nöbet değişimi ile bırakıyorum. Sadece şube başkanlığı görevimi bırakıyorum. Mesleğim ve meslektaşlarım için hizmet etmeyi son nefesime kadar sürdüreceğim" dedi.

MEHMET YILMAZ, SEVGİYİ KATLEDEN TERÖRÜ KINADI

2014 ve 2015 yıllarında, yaşanan ölümler, facialar ve patlayan bombalar nedeniyle MMO tarihine acılarla dolu bir dönem olarak geçtiğini ancak ne yazık ki içinde bulunduğumuz yılda da dünyanın çeşitli ülkeleri ile birlikte ülkemizde de bombaların patlamaya, yaşamların sona ermeye devam ettiğunu belirten Maden Mühendisleri Odası Adana Şube`nin yeni Başkanı Mehmet YILMAZ ise, "Dünyanın değişik yerlerinde, yaşadığımız coğrafyada ve ülkemizde yüzlerce insanın ölümü ile sonuçlanan katliamlar tüm insanlığın vicdanını yaralamış ve geleceğe dair endişelerin artmasına neden olmuştur. Sevgiyi, barışı, dostluğu ve adaleti katleden her türlü terörü kınadığımızı belirtmek istiyorum" diye konuştu.

MADENCİLERE SAHİP ÇIKMAK İNSANLIK GÖREVİDİR

Madenlerin yer altından çıkarılmasının oldukça tehlikeli ve zor olduğuna işaret eden YILMAZ, şunları söyledi:

"Her türlü tehlike ve zorluğa karşı doğayla mücadele ederek yer altı zenginliklerimizi üreten, gerektiğinde bu uğurda yaşamını kaybeden üyelerimize ve maden emekçilerine sadece bizlerin değil toplumun tüm kesimlerinin vefa borcu bulunmaktadır. Her gün eşleri ve çocukları tarafından "hayırlı işler" diye uğurlanan ve her akşam "geçmiş olsun" diye karşılanan ölümle burun buruna yaşayan bu insanlara ve mesleğe sahip çıkmak bir insanlık görevidir.

MADENLER ÜRETİME ALINMALIDIR

Madencilik, tarih boyunca uygarlıkların gelişmesinde çok önemli yer tutan sektörlerden biri olmuştur. Bu bakımdan, madencilik sektörü dün olduğu gibi bugün de uluslar için vazgeçilmez konumunu sürdürmektedir. Türkiye ise maden bakımından zengin doğal kaynaklara sahip olan ancak bunları ülkenin yararına sunamayan, nadir ülkelerden birisidir. Türkiye`nin gelişmesi ve periyodik ekonomik krizlerden kurtulması için madenlerin üretime alınması ve bu yolla sanayinin ham ve ara madde ihtiyacının karşılanması gerekmektedir.

İŞ KAZALARINDA AVRUPA BİRİNCİSİYİZ

İş kazaları istatistiklerinde ülkemiz hala Avrupa`da birinci sırada, dünyada ise üçüncü sıradadır. Bu tablonun bir an önce değişmesi ve yerin altında, adeta ölüm-kalım mücadelesi vererek ailelerinin geçimini sağlayan onlarca madencimizin yaşamlarının güvence altına alınması gerekmektedir. Ayrıca, sektörde çalışan madencilerimiz ve meslektaşlarımız yaptıkları emek yoğun bu işin karşılığını hiçbir şekilde alamamakta, üstüne üstlük emeklerinin karşılığını ya canları ile ödemekte ya da mahkemelerde sanık olarak yüzlerce yılı bulan cezalarla yargılanmaktadırlar.

GÜNÜMÜZÜ GÜNEŞİN SOFRASINDA KUTLAYACAĞIZ

Sektörün ve sektörde çalışanların ihtiyacını karşılamayan bir Maden Kanunu çıkartılmış ancak buna paralel olarak çıkartılması gereken Uygulama Yönetmeliği henüz ortada yoktur. Sektör ve çalışanlar halen ne yapacağını bilmez halde beklemekte ve sektör gittikçe daralmaktadır. Çalışanlar ise işsizlikle karşı karşıyadır. Dünyada ve ülkemizde yaşadığımız ölümlere ve her türlü olumsuzluğa rağmen çalınan savaş tamtamlarına karşı yürüdüğümüz bu karanlık yolun sonunda doğacak güneşin altında, güneşin sofrasında türküler susmaz halaylar sürer inancıyla 2016 yılının "Dünya Madenciler Günü"nü dostların arasında, güneşin sofrasında el ele, omuz omuza coşku içinde birlikte kutlayacağız."

GÖREV BÖLÜMÜ

Oy birliği ile başkanlığa seçilen Mehmet YILMAZ`la birlikte 2. Başkan Serdal ÖZBEK, Sayman İbrahim IŞIK, Yazman Alper Cenk KAYA ve Yönetim Kurulu Üyeleri M.Özgür KESKİN, Mustafa UYLAŞ ve Alican ÖZDEMİR Maden Mühendisleri Odası Adana Şube`nin yeni döneminde görev yapacak.

TMMOB

MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

ADANA ŞUBE YÖNETİM KURULU

 

 

 

 

Güncellenme Zamanı: 06.01.2017 13:04:10
Güncellenme Zamanı: 06.01.2017 13:04:36
Güncellenme Zamanı: 06.01.2017 13:04:54
Güncellenme Zamanı: 06.01.2017 13:05:47
Güncellenme Zamanı: 06.01.2017 13:07:45
Güncellenme Zamanı: 06.01.2017 13:08:18
Güncellenme Zamanı: 06.01.2017 13:08:53
Güncellenme Zamanı: 06.01.2017 13:09:15
Güncellenme Zamanı: 06.01.2017 13:09:42
Güncellenme Zamanı: 06.01.2017 13:10:14

Okunma Sayısı: 123

Tüm Şube Haberler
Tüm Haberler

SAYFA ÜSTÜ
ANA SAYFA BU SAYFAYI ÖNER BU SAYFAYI YAZDIR
   

Şubeler:
»ADANA ŞUBE »DİYARBAKIR ŞUBE »İSTANBUL ŞUBE »İZMİR ŞUBE »ZONGULDAK ŞUBE
 
Bölge Temsilciği:
»SİVAS BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ 
 
İl Temsilcilikleri:
»ADANA-ALADAĞ »ADANA-KOZAN »ADANA-POZANTI »ADIYAMAN »AFYONKARAHİSAR »AĞRI »AMASYA »ANTALYA »ARTVİN »AYDIN »BALIKESİR »BALIKESİR-DURSUNBEY »BARTIN »BARTIN-AMASRA »BATMAN »BİLECİK »BOLU »BURDUR »BURDUR-BUCAK »BURDUR-YEŞİLOVA »BURSA »ÇANAKKALE »ÇANAKKALE-ÇAN »ÇORUM »DENİZLİ »DÜZCE »EDİRNE »EDİRNE-KEŞAN »EDİRNE-UZUNKÖRÜ »ELAZIĞ »ERZİNCAN »ERZURUM »ESKİŞEHİR »GAZİANTEP »GİRESUN »GÜMÜŞHANE »HAKKARİ »HATAY »HATAY-İSKENDERUN »ISPARTA »KAHRAMANMARAŞ »KAHRAMANMARAŞ-ELBİSTAN »KARABÜK »KARAMAN »KASTAMONU »KAYSERİ »KIRIKKALE »KIRKLARELİ »KOCAELİ »KONYA »KONYA-ILGIN »KONYA-SEYDİŞEHİR »KÜTAHYA »KÜTAHYA-GEDİZ »KÜTAHYA-TAVŞANLI »MALATYA »MANİSA »MARDİN »MERSİN »MUĞLA »ORDU »OSMANİYE »RİZE »SAKARYA »SAMSUN »SİİRT »SİVAS-DİVRİĞİ »ŞANLIURFA »ŞIRNAK »TEKİRDAĞ »TRABZON »TUNCELİ »UŞAK »VAN »ZONGULDAK-KDZ.EREĞLİ  

   

COPYRIGHT © 2006-2018 TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

Selanik Caddesi No:19/4 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 425 10 80   FAKS:(+90) 312 417 52 90
Sürekli Eğitim Merkezi FAKS: (+90) 312 419 76 80

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.