ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI KONUK DEFTERİ ENGLISH MADENBİS ÜYE GİRİŞİ TMMOB

25 MAYIS 2018, CUMA
 

e-KÜTÜPHANE
ADANA ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE ZONGULDAK ŞUBE BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ İL TEMSİLCİLİKLERİ GENÇ MADENCİ
Mobil Uygulaması
 

ŞUBE GİRİŞ SAYFASI

ŞUBE TARİHÇESİ    ŞUBE YÖNETİM KURULU    ŞUBE ÇALIŞANLARI   
KOMİSYONLAR    ÇALIŞMA PROGRAMI    ÇALIŞMA RAPORU    TEMSİLCİLİKLER   

» BASINDA 9. MADEN MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİM ÇALIŞTAYI (19/11/2016)

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 21.11.2016
Güncellenme Zamanı: 05.01.2017 16:26:05
Yayınlayan Birim: ADANA

 

Güncellenme Zamanı: 05.01.2017 10:52:52

BASINDA 9. MADEN MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİM ÇALIŞTAYI (19/11/2016)

MADEN MÜHENDİSLERİNDEN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI

Maden Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanlığı, Mesleğin Tüm Paydaşlarını Adana`da Bir Araya Getirdi

Madenciler, Adana`da Buluştu

Maden Mühendislerinden Acil Önlem Çağrısı

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Maden Mühendisleri Odası Genel Başkanı Ayhan Yüksel, son 30 yıldır ülkemizde ve dünyada yaşanan neo liberal politikalar sonucu yaşanan özelleştirme, taşeronlaştırma, esnekleştirme, kuralsızlaştırma ve denetimsizleştirme uygulamalarının toplumun tüm kesiminde olduğu gibi maden mühendisliği mesleğinde de önemli sorunların yaşanmasına neden olduğunu belirtti.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanlığı`nın düzenlediği 9. Maden Mühendisliği Eğitim Çalıştayı Adana`daki Seyhan Oteli`nde gerçekleşti.

SORUNLAR ARTTI!

Çalıştayın açılışında konuşan Ayhan Yüksel, küresel politikaların kalkınma modellerinin ucuz emek gücüne dayanmasına, istihdam politikalarının örgütsüzleştirme üzerinden kuralsızlaşmasına ve mühendis emeğinin değersizleştirilmesine neden olduğunu kaydetti. Yüksel, "Son günlerde ülkemizde yaşanan iş cinayetleri ve sonuçları yaşadığımız bu sorunların somut bir göstergesidir. Soma Faciası göstermiştir ki; maden mühendisleri de artık işçileşmiş ve sömürülen emek kesimi içerisindeki yerini almıştır" dedi.

KAZALAR KADER OLMAMALI

Maden Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı SabahatdinSakatoğlu ise sorunlara çözüm aramak için Türkiye`deki tüm paydaşları Adana`da buluşturarak düzenledikleri eğitim çalıştayının ülkemiz adına önemli kazanımlar doğurmasını diledi.

Çukurova Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr.  Ahmet Mahmut Kılıç da tüm mühendislik bölümlerinde sorun yaşandığını, acil önlem alınmaması durumunda sorunun kalıcı boyutlara ulaşacağını söyledi. Şirvan`daki maden kazasında 16 kişinin şehit olduğunu anımsatan Kılıç, "Kazalar kader olmamalı ancak bu kazalar ders çıkarmadığımızı da gösteriyor. Maden kazalarında tesadüf eseri hayatta kalıyoruz" diye konuştu.

MESLEK DİSİPLİNİ DETAYLARIYLA ELE ALINDI

Konuşmaların ardından Yard. Doç. Dr. Erdoğan Kaymakçı, daha önceki sekiz çalıştayı değerlendirdi, maden mühendisliğinin çalışma alanları ve sorunlarını içeren sunum yaptı. Doç. Dr. Ümit Özer de ‘Maden Mühendisliğinin Mevcut ve Gelişen Çalışma Alanları`nı irdeledi. Hürriyet Demirhan ise ‘Maden Mühendisliğinde İstihdam, Ücret ve Sosyal Haklar` konusuna değindi. Oturum Başkanlığını Yard. Doç. Dr. Erdoğan Kaymakçı ve Doç. Dr. Ümit Özer`in yaptığı ‘Maden Mühendisliği Eğitimi` başlıklı bölümde Prof. Dr. Ahmet Mahmut Kılıç ve Arş. Gör. Dr. Mahmut Altıner, ‘Maden Mühendisliği Bölümlerinin Uygulanan Kontenjan, Akademik Personel ve Tercih Edilebilirliği Açısından Değerlendirilmesi` konulu sunum yaptı. Son bölümde de Prof. Dr. Ahmet Mahmut Kılıç ile Arş.Gör. Zehra Altınçelep, ‘Maden Mühendisliği Eğitiminde Ders Programlarının ve Laboratuvar Olanaklarının Değerlendirilmesi` konusunu anlattı.

 

TMMOB

MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

ADANA ŞUBE YÖNETİM KURULU

Güncellenme Zamanı: 05.01.2017 10:53:18
Güncellenme Zamanı: 05.01.2017 10:53:46

Okunma Sayısı: 34

Tüm Şube Haberler
Tüm Haberler

SAYFA ÜSTÜ
ANA SAYFA BU SAYFAYI ÖNER BU SAYFAYI YAZDIR
   

Şubeler:
»ADANA ŞUBE »DİYARBAKIR ŞUBE »İSTANBUL ŞUBE »İZMİR ŞUBE »ZONGULDAK ŞUBE
 
Bölge Temsilciği:
»SİVAS BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ 
 
İl Temsilcilikleri:
»ADANA-ALADAĞ »ADANA-KOZAN »ADANA-POZANTI »ADIYAMAN »AFYONKARAHİSAR »AĞRI »AMASYA »ANTALYA »ARTVİN »AYDIN »BALIKESİR »BALIKESİR-DURSUNBEY »BARTIN »BARTIN-AMASRA »BATMAN »BİLECİK »BOLU »BURDUR »BURDUR-BUCAK »BURDUR-YEŞİLOVA »BURSA »ÇANAKKALE »ÇANAKKALE-ÇAN »ÇORUM »DENİZLİ »DÜZCE »EDİRNE »EDİRNE-KEŞAN »EDİRNE-UZUNKÖRÜ »ELAZIĞ »ERZİNCAN »ERZURUM »ESKİŞEHİR »GAZİANTEP »GİRESUN »GÜMÜŞHANE »HAKKARİ »HATAY »HATAY-İSKENDERUN »ISPARTA »KAHRAMANMARAŞ »KAHRAMANMARAŞ-ELBİSTAN »KARABÜK »KARAMAN »KASTAMONU »KAYSERİ »KIRIKKALE »KIRKLARELİ »KOCAELİ »KONYA »KONYA-ILGIN »KONYA-SEYDİŞEHİR »KÜTAHYA »KÜTAHYA-GEDİZ »KÜTAHYA-TAVŞANLI »MALATYA »MANİSA »MARDİN »MERSİN »MUĞLA »ORDU »OSMANİYE »RİZE »SAKARYA »SAMSUN »SİİRT »SİVAS-DİVRİĞİ »ŞANLIURFA »ŞIRNAK »TEKİRDAĞ »TRABZON »TUNCELİ »UŞAK »VAN »ZONGULDAK-KDZ.EREĞLİ  

   

COPYRIGHT © 2006-2018 TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

Selanik Caddesi No:19/4 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 425 10 80   FAKS:(+90) 312 417 52 90
Sürekli Eğitim Merkezi FAKS: (+90) 312 419 76 80

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.