ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI KONUK DEFTERİ ENGLISH MADENBİS ÜYE GİRİŞİ TMMOB

21 MAYIS 2018, PAZARTESİ
 

e-KÜTÜPHANE
ADANA ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE ZONGULDAK ŞUBE BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ İL TEMSİLCİLİKLERİ GENÇ MADENCİ
Mobil Uygulaması
 

ŞUBE GİRİŞ SAYFASI

ŞUBE TARİHÇESİ    ŞUBE YÖNETİM KURULU    ŞUBE ÇALIŞANLARI   
KOMİSYONLAR    ÇALIŞMA PROGRAMI    ÇALIŞMA RAPORU    TEMSİLCİLİKLER   

» BASIN AÇIKLAMASI

HABER

Yayına Giriş Tarihi: 04.01.2016
Güncellenme Zamanı: 05.01.2016 13:05:24
Yayınlayan Birim: ZONGULDAK

 

Güncellenme Zamanı: 05.01.2016 13:04:00

 BASIN AÇIKLAMASI

Türkiye Taşkömürü Kurumu İşletmeler Daire Başkanlığı Sözleşmeli Sahalar Şube Müdürü olarak görev yapan meslektaşımız Tevfik BAŞ`a 28 Aralık 2015 günü Kurumun Üzülmez Müessesindeki 5 Nolu sahada (Eski Kok Fabrikası Karo Sahası Önü) denetim görevini yaparken birisi TTK Emeklisi 2 kişi tarafından hunharca ve insanlık dışı bir saldırı düzenlenmiştir.

Meslektaşımız bu insanlık dışı saldırı sonrası hayati tehlike yaşamış; kafasında ve yüz bölgesinde meydana gelen kırıklar nedeniyle 2 kere ameliyat geçirmiştir. Halen hastanede tedavisine devam edilmektedir.

"Cana ve mala yönelik olarak her türlü tehdit ve tecavüzü yasalar çerçevesinde önlemek, mütecavizleri yakalayarak kolluk kuvvetlerine teslim etmek, Kurumun ve Kurum Çalışanlarının güvenliklerinin aksamadan sürdürülmesini sağlamak" şeklinde görevleri tanımlanmış olan Türkiye Taşkömürü Kurumu Güvenlik Görevlileri ise meslektaşımıza saldırı yapıldığında her nedense olaya ilgisiz kalmıştır!

Bilindiği gibi Üzülmez Müessesinde daha önce de Asma-Dilaver İşletme Müdürlüğü görevini yürütürken uğradığı saldırı sonucu kaybettiğimiz meslektaşımızı bir kez daha üzüntüyle hatırlatmak istiyoruz. Benzer olayı/olayları bir kez daha yaşamak istemiyoruz.

Meslektaşlarımız TTK adına görevlerini icra ederken sürekli olarak tehditlere ve şiddete maruz kalmaktadırlar. Yaşanan bu olaylara rağmen yetkililer tarafından gerekli önlemler alınmamakta meslektaşlarımız hayati tehlikelerle ile baş başa bırakılmaktadır. Durum; meslektaşlarımızın görevini ifa etmesi veya hayati tehlike yaşaması ikilemine gelmiş dayanmıştır.

Bugüne kadar meslektaşlarımızın yaşadığı saldırılara karşı gerekli tedbirlerin alınmadığı, saldırıyı düzenleyenlerin yanlarına kâr kaldığı, meslektaşlarımızın hayati tehlike içinde kamusal görevlerini yapmaya mahkûm edildikleri aynı zamanda da hedef gösterildikleri görülmektedir. Buradan bu olayların son olması için gerekenlerin yapılması konusunda yetkilileri bir kez daha göreve çağırıyoruz. Saldırganların gereken cezaya çarptırılmalarını talep ediyor ve meslektaşımıza yapılan bu hunharca saldırıyı kınıyoruz. Olayın sorgulama sürecinin takipçisi olacağımızı da ayrıca belirtmek istiyoruz.

Basına ve Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

02 Ocak 2016
TMMOB Maden Mühendisleri Odası
Zonguldak Şubesi Yönetim Kurulu

Okunma Sayısı: 105

Tüm Şube Haberler
Tüm Haberler

SAYFA ÜSTÜ
ANA SAYFA BU SAYFAYI ÖNER BU SAYFAYI YAZDIR
   

Şubeler:
»ADANA ŞUBE »DİYARBAKIR ŞUBE »İSTANBUL ŞUBE »İZMİR ŞUBE »ZONGULDAK ŞUBE
 
Bölge Temsilciği:
»SİVAS BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ 
 
İl Temsilcilikleri:
»ADANA-ALADAĞ »ADANA-KOZAN »ADANA-POZANTI »ADIYAMAN »AFYONKARAHİSAR »AĞRI »AMASYA »ANTALYA »ARTVİN »AYDIN »BALIKESİR »BALIKESİR-DURSUNBEY »BARTIN »BARTIN-AMASRA »BATMAN »BİLECİK »BOLU »BURDUR »BURDUR-BUCAK »BURDUR-YEŞİLOVA »BURSA »ÇANAKKALE »ÇANAKKALE-ÇAN »ÇORUM »DENİZLİ »DÜZCE »EDİRNE »EDİRNE-KEŞAN »EDİRNE-UZUNKÖRÜ »ELAZIĞ »ERZİNCAN »ERZURUM »ESKİŞEHİR »GAZİANTEP »GİRESUN »GÜMÜŞHANE »HAKKARİ »HATAY »HATAY-İSKENDERUN »ISPARTA »KAHRAMANMARAŞ »KAHRAMANMARAŞ-ELBİSTAN »KARABÜK »KARAMAN »KASTAMONU »KAYSERİ »KIRIKKALE »KIRKLARELİ »KOCAELİ »KONYA »KONYA-ILGIN »KONYA-SEYDİŞEHİR »KÜTAHYA »KÜTAHYA-GEDİZ »KÜTAHYA-TAVŞANLI »MALATYA »MANİSA »MARDİN »MERSİN »MUĞLA »ORDU »OSMANİYE »RİZE »SAKARYA »SAMSUN »SİİRT »SİVAS-DİVRİĞİ »ŞANLIURFA »ŞIRNAK »TEKİRDAĞ »TRABZON »TUNCELİ »UŞAK »VAN »ZONGULDAK-KDZ.EREĞLİ  

   

COPYRIGHT © 2006-2018 TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

Selanik Caddesi No:19/4 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 425 10 80   FAKS:(+90) 312 417 52 90
Sürekli Eğitim Merkezi FAKS: (+90) 312 419 76 80

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.