ANA SAYFA BİZE ULAŞIN TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

10 AĞUSTOS 2020, PAZARTESİ
 

MÜHENDİS YEMİNİ MADENCİ MARŞI

»II. ÖĞRENCİ KURULTAYI KİTABI

GENÇ MADENCİ KİTAPLAR
Güncellenme Zamanı: 30.04.2010 12:55:48
GENEL MERKEZ
Yayına Giriş: 30.04.2010 Son Güncelleme: 30.04.2010 13:01:03

Gençlik geleceğimizdir şiarıyla, birincisini 2007 yılında düzenlediğimiz Öğrenci Kurultayı‘nın bu yıl ikincisini düzenlemenin gururunu yaşıyoruz.

Öğrenci üyelerimizin örgütlülüğünde eğitime, üniversiteye ve yaşama dair sorunları ve çözüm önerilerinin
tartışılması;

Öğrenci komisyonlarıyla başlayan ve öğrenci üyeliğiyle ilerletilen, Oda-öğrenci ilişkisi ve örgütlülüğünün geliştirilmesi;

Söz, yetki, karar süreçlerinde öğrencilerin de olduğu özerk ve demokratik üniversite için birlikte üretilmesi, amaçlarıyla düzenlediğimiz Kurultaya 17 Maden Mühendisliği Bölümünden delege olarak katılan öğrenci üyelerimiz, sorunlarını tartışma ve çözüm üretme olanağı bulmuştur

Yaşanan problemler, sadece bugünü değil, bütün hayatımızı etkileyen dolayısıyla son derece ciddi sorumluluk duyarak mücadele edilmesi gereken sorunlardır.

Bölümlerimizin, eğitim sisteminin, işletmelerin ve üretim biçiminin, öğrencinin ve emekçinin yani insan ve emeğin yararına yeniden düzenlenmesinin gerekliliğinin bilinci içerisinde olmadan bu büyük sorunların hiçbiri çözülemez. Ayrıca, bireysel çabalar ile bu sorunların çözümünü aramak da hiçbir anlam taşımamaktadır. Dolayısıyla, yaratmaya çalıştığımız bütünlüklü ve dayanışmacı yapının işlevselliğini kavrayarak sorunlara karşı örgütlenmenin gerekliliği, bu örgütlülüğün yapısı ve organları bir an önce oluşturularak çalışmaya başlanması gerekmektedir.

Oda yönetimi olarak, öğrenci üyelerimizin sorunlarının çözümüne yine öğrenci arkadaşlarımızla birlikte çözüm aramak birinci önceliğimizdir. Odamızın geleceği olan genç meslektaşlarımızın sorumluluk anlayışı ve birlikte üretme kültürü bizleri ayrıca umutlandırmaktadır. Bu bilinçle;

         Genç Madenci; mesleki dayanışmayı sınıfsal dayanışma ile birleştiren demokrat, ilerici ve yurtsever kimliğini koruyacaktır.

         Genç Madenci; emperyalizme, faşizme, ırkçılığa, gericiliğe, şovenizme, sömürüye, özelleştirmelere, toplumsal şiddete, cinsiyet ayrımcılığına, sosyal adaletsizliklere, gelir dağılımındaki adaletsizliklere, savaşa, silahlanmaya karşı olacaktır.

         Genç Madenci; emekten, bilimden, halkların kardeşliğinden, sosyal ve ekonomik adaletten, dayanışmadan yana olacaktır.

          Genç Madenci; karanlığa karşı aydınlığı, savaşa ve işgale karşı barışı, eşitsizliğe karşı adaleti, linç kültürüne karşı kardeşliği, sermayeye karşı emeği, baskıya ve zora karşı özgürlüğü savunmaya, neoliberalizme, gericiliğe ve ırkçılığa karşı mücadele bayrağını yükseltmeye devam edecektir.

Genç Madenciler bizim geleceğimizdir.

YÖNETİM KURULU

Dosyalar

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir. Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 2437
SAYFA ÜSTÜ
ANA SAYFA

COPYRIGHT © 2006-2020 TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

BU SAYFAYI ÖNER BU SAYFAYI YAZDIR

Selanik Caddesi No:19/4 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 425 10 80   FAKS:(+90) 312 417 52 90

Key İnternet Hizmetleri