TMMOB Maden Mühendisleri Odası

BASIN AÇIKLAMALARI

 
Toplam 478 adet.
 

TMMOB, DİSK, KESK, TTB: "OHAL DEĞİL, DEMOKRASİ İSTİYORUZ!"

TMMOB, DİSK, KESK ve TTB tarafından başlatılan "OHAL Değil, Demokrasi İstiyoruz" kampanyası, 3 Kasım 2017 tarihinde Çağdaş Sanatlar Merkezi`nden gerçekleştirilen ortak basın toplantısıyla kamuoyuna açıklandı.

ERMENEK` TE YAŞAMINI KAYBEDEN MADEN EMEKÇİLERİNİ SAYGI İLE ANIYORUZ!

Armutcuk, Kozlu, Yeni Çeltek, Sorgun, Gediz, Dursunbeyli, Kemalpaşa, Elbistan, Karadon, Soma, Ermenek, Şirvan, Şırnak ve adını sayamadığımız onlarca, yüzlerce maden faciasında yaşamını kaybeden maden emekçilerini saygı ile anıyoruz.

ŞIRNAK MADEN FACİASINA İLİŞKİN DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’DEN ORTAK AÇIKLAMA

17 Ekim 2017 tarihinde Şırnak’ ta yaşanan maden faciası ile ilgili olarak DİSK, KESK, TMMOB ve TTB üyelerinden oluşan heyet facianın yaşandığı ocakta 22.10.2017 tarihinde incelemelerde bulunmuştur. DİSK, KESK ve TTB üyelerinin yanısıra birliğimiz TMMOB adına heyette yer alan Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan YÜKSEL, Yönetim Kurulu Yazman Üye Necmi ERGİN, Diyarbakır Şube İkinci Başkanı Doğan HATUN ve Şırnak İl Temsilcisi Ahmet DURAK’ ın katkılarıyla hazırlanan basın açıklaması yayımlanmıştır.

RÖDOVANS, TAŞERONLAŞTIRMA, FACİA!

Şırnak İli sınırları içerisinde bulunan 2505 (S:16399) ruhsat nolu kömür sahasında 17.10.2017 tarihinde takriben saat 14:30`da şev kayması sonucu yaşanan iş cinayetinde yedi maden emekçisi yaşamını yitirmiş, bir maden emekçisi ise ağır yaralanmıştır. Yaralı arkadaşımıza acil şifalar dilerken; hayatını kaybedenlerin yakınlarının acılarını paylaşıyor ve başsağlığı diliyoruz.

TBMM’DE GÖRÜŞÜLMEKTE OLAN TORBA KANUN İLE HALKIMIZIN ELİNDE KALAN SON VARLIKLARI OLAN TTK ve TKİ ÖZELLEŞTİRİLEREK YOK EDİLECEKTİR.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu tarafından TBMM’de görüşülmekte olan “Bazı Vergi Kanunları ile Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” 58. maddesinde yapılmak istenen değişiklikle TTK ve TKİ’nin özelleştirilmesine ilişkin olarak 5 Ekim 2017 tarihinde basın açıklaması yapılmıştır.

ÖZGÜR, DEMOKRATİK LAİK ve BARIŞ İÇİNDE TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE İÇİN KARANLIK DARBELERE KARŞI MÜCADELE EDECEĞİZ.

Ülkemizde gerçekleştirilen 12 Eylül askeri darbesi de; gelişmekte olan ve kapitalizme karşı toplumsal muhalefetin geliştiği ülkelerde uygulanan darbeler gibi küresel güçler tarafından dayatılan 24 Ocak kararlarının üzerine gerçekleşmiş, emek ve demokrasi karşıtı, kapitalizmin amaçlarına hizmet etmek üzere uyarlanmış bir darbedir.

ODTÜ’ YE SAHİP ÇIKMAK BAŞTA MÜHENDİSLER OLMAK ÜZERE TÜM HALKIMIZIN GÖREVİDİR.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, 10 Eylül 2017 tarihinde, Ankara Büyükşehir Belediyesi` nin ODTÜ arazisinden geçirmek istediği yol için, ülkemizin en güzide bilim yuvalarından biri olan ODTÜ’ ye yangından mal kaçırırcasına gece yarısı savaşa gider gibi polis ve iş makinaları ile girilmesine ve ODTÜ Ormanları` nın katledilmesine ilişkin bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

OHAL VE KHK REJİMİNE HAYIR! İHRAÇ EDİLEN ÜYELERİMİZ BİR AN ÖNCE İŞLERİNE İADE EDİLMELİDİR

TMMOB Heyeti, Diyarbakır Sur’da yaptığı incelemelerin ardından 3 Ağustos 2017 tarihinde MMO Diyarbakır Şubesinde Sur’daki Yıkımlar ile KHK’larla ihraç edilen Mühendis, Mimar, Şehir Plancılarına ilişkin bir basın toplantısı düzenledi.

UMREK HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

Bir torba yasa içinde daha önce Maden Kanunu’na ilave edilmiş bir ek madde ile yasalaşan “Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu” kurulmasıyla ilgili yönetmelik 26 Temmuz 2017 tarihinde Resmi Gazete ’de yayınlanmıştır.

DİSK-KESK-TMMOB-TTB: OHAL DEĞİL, DEMOKRASİ VE ADALET İSTİYORUZ!

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB, OHAL/KHK rejimine karşı, geleceğimizi ipotek altına almaya çalışan bu adaletsiz düzene karşı mücadeleyi yükselteceğiz diyerek 26 Temmuz 2017 tarihinde TÜM BEL-SEN`de bir basın toplantısı düzenlediler.

ALINMAYAN BASİT ÖNLEMLER NEDENİYLE MADEN OCAKLARINDA ÖLÜMLER DEVAM EDİYOR

Maden ocaklarında alınmayan önlemler, nitel ve nicel olarak yapılamayan denetimler sonucu maden işçileri birer birer yaşamlarını kaybediyor.

SİVAS KATLİAMINI UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ!...

Şairlerin, aydınların, gazetecilerin katledilmediği, gelecek güzel günlere inanan insanlarımızın öldürülüp yakılmadığı bir Türkiye için, halkımızın barış, demokrasi, eşitlik, özgürlük ve adalet mücadelesinin yanında olacağız.

TMMOB ile SGK ARASINDA İMZALANMIŞ OLAN İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ SGK TARAFINDAN TEK TARAFLI OLARAK FESHEDİLMİŞTİR.

Odamız tarafından başlatılan çalışmalar sonucu TMMOB ile T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı arasında 31 Temmuz 2012 tarihinde imzalanan mühendis, mimar ve şehir plancılarının ücretli çalıştıkları sektörlerde kayıt dışı istihdamı önleme amacına hizmet eden karşılıklı işbirliği protokolü SGK tarafından 09.06.2017 tarihinde tek taraflı olarak fesih edilmiştir.

TMMOB SUSTURULAMAZ; YAŞASIN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEMİZ

TMMOB Yönetim Kurulu ile Oda Başkanları, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başvurusu sonucu Kimya Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu’nun görevden alınması davasına ilişkin 14 Haziran 2017 tarihinde TMMOB’de bir basın toplantısı düzenlediler.

BASKILARA BOYUN EĞMEYECEĞİZ HUKUKSUZCA İHRAÇ EDİLENLER İŞLERİNE İADE EDİLSİN

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin KORAMAZ, hukuksuz bir şekilde ihraç edilen, açığa alınan emekçilerin ivedilikle işlerine iade edilmeleri ve Nuriye Gülmen ile Semih Özakça’ nın açlık grevi sonucu gözaltına alınmaları ve ardından tutuklanmalarına ilişkin 24 Mayıs 2017 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

MADEN BÖLGELERİNİ YENİDEN DÜZENLEYEN YASA DEĞİŞİKLİĞİ ULUSAL MADENCİLİĞİMİZİ OLUMSUZ ETKİLEYECEKTİR.

ETKB tarafından sürekli olarak dile getirilen yerli ve milli madenciliğin gelişimi için, madencilik sektörünün ihtiyacı olan istikrarın sağlanması için, hukukun ve adaletin sağlanması için 3213 sayılı Maden Kanunu’ nun 29. Maddesine ilişkin yapılan düzenleme yaşama geçmemelidir.

KARADON, SOMA, ŞİRVAN, ERMENEK ÖLÜMLER SÜRDÜ, SÜRECEK...UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!

Karadon, Soma, Ermenek ve Şirvan facialarında yaşamını kaybeden maden emekçilerinin nezdinde iş kazalarında yaşamını kaybeden tüm emekçileri saygıyla anıyor yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyoruz.

SOMA FACİASININ 3. YIL DÖNÜMÜNDE "SOMA` YI UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ!" ŞİARIYLA ÜLKENİN DÖRT BİR YANINDA ANMA ETKİNLİKLERİ DÜZENLENMİŞTİR.

13 Mayıs 2014 tarihinde yaşanan Soma Maden Faciasının 3. yılında aralarında 5 maden mühendisi meslektaşımızın da bulunduğu hayatını kaybeden 301 maden emekçisini anmak, yaşanan facialara dikkat çekmek için, 13 Mayıs 2017 tarihinde saat 14.00` te Soma Madenci Heykeli önünde basın açıklaması yapıldı.

CADI AVINA SON VERİLSİN! MEHMET ZAMAN DERHAL GÖREVİNE İADE EDİLMELİDİR!

15 Temmuz darbe girişimini fırsata çeviren siyasi iktidar OHAL ilan ederek çıkardığı KHK` ler ile yaşamın her alanına müdahale etmeye başlamıştır. Darbe girişiminde bulunanlara karşı alındığı iddia edilen önlemler toplumun AKP iktidarına ve Saray’ a muhalefet eden kesimlerine yönelerek adeta bir cadı avına dönüştürülmüştür.

YAŞASIN 1 MAYIS BİRLİK MÜCADELE VE DAYANIŞMA GÜNÜ

Çalışanların, insanca yaşanacak bir ücret ve 8 saatlik çalışma süresi talebiyle ortaya çıkan Birlik Dayanışma ve Mücadele günü 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlu olsun.

ŞİRVAN FACİASINDA DA ASIL SORUMLULAR DIŞARIDA!

Elbistan, Soma, Ermenek ve Şirvan da yaşanan cinayetlerin üretim zorlaması ve daha fazla kar amacıyla taşeron marifetiyle projeye uygun olmayan üretim faaliyetleri nedeniyle meydana geldiğine tanık olmaktayız. Asıl sorumluların bu uygulamaları bile bile yaşama geçirenler, bu kararları bile bile alanlardır. Bu nedenlerle; Elbistan, Soma, Ermenek ve Şirvan’da yaşanan faciaları iş cinayetleri olarak değerlendiriyoruz. Ancak bu cinayetlerin sorumluları ekmek ve yaşam mücadelesi veren mühendisler değil bu kararları alıp uygulayanlardır.

DÜNYA VE ÜLKEMİZ KADINLARININ MÜCADELE GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ.

TMMOB 44. DÖNEM II. DANIŞMA KURULU`NDA MÜHENDİS, MİMAR, ŞEHİR PLANCILARI "HAYIR" DEDİ

İMO Teoman Öztürk Toplantı salonunda 11 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirilen TMMOB 44. Dönem II. Danışma Kurulu`nda üyeler 12.00`de yapılan basın açıklamasıyla anayasa referandumunda "HAYIR" diyeceklerini kamuoyu ile paylaştı. TMMOB 44. Dönem II. Danışma Kurulu 11 Şubat 2017 tarihinde İMO Teoman Öztürk Toplantı salonunda gerçekleştirildi. Anayasa değişikliği ve referandum gündemiyle toplanan Kurul, Referandum süreci boyunca ülkenin dört bir yanında TMMOB`nin tüm birimlerinin çalışması ile hayata geçirilecek olan TMMOB Hayır Programına son halini verdi. Saat 12.00`de Danışma Kurulu tüm üyeleriyle bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

İSTANBUL’ DA YAŞANAN KATLİAMI KINIYORUZ, LANETLİYORUZ!

TMMOB Maden Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, İstanbul`da yeni yıl kutlamaları sırasında düzenlenen terör saldırısına ilişkin 1 Ocak 2017 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

ARTIK YETER DİYORUZ VE LANETLİYORUZ!

TMMOB Maden Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan YÜKSEL, İstanbul’daki terör saldırısı üzerine 11 Aralık 2016 tarihinde bir açıklama yaptı.

ADANA ALADAĞ’ DA KIZ ÖĞRENCİ YURDU YANGINI KAZA DEĞİL, SORUMLUSU SİYASİ İKTİDAR OLAN BİR CİNAYETTİR

Adana’nın Aladağ ilçesinde bulunan Aladağ Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu’nda dün gece çıkan yangında çocuklarımızı kaybettik. Öncelikle çocuklarını kaybeden ailelere başsağlığı, yaralı çocuklarımıza da acil şifa diliyoruz. Bu facia bir kaza ya da kader değildir. Bu, denetimsizliğin yol açtığı, sorumlusunun da siyasi iktidar olduğu bir cinayettir.

SİVİL DARBE UYGULAMALARINDAN VAZGEÇİN! KHK`LAR İLE İŞTEN ATILMALARA SON VERİN!

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, OHAL kapsamında çıkartılan KHK`lar ile 2054`ü mühendis, mimar olmak üzere 150 binin üzerinde kamu görevlisinin işten çıkarılması ya da açığa alınmasıyla ilgili olarak 28 Kasım 2016 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

ERŞAT AKYAZILI GÖREVİNE İADE EDİLMELİDİR

Odamızın Denetleme Kurulu uyesi Ersat Akyazılı` nın 675 sayılı KHK ile memuriyetten ihracı ile ilgili olarak 17 Kasım 2016 tarihinde Oda Başkanlığında basın açıklaması yapılmıştır.

HDP MİLLETVEKİLLERİ DERHAL SERBEST BIRAKILMALIDIR

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, HDP milletvekillerinin gece yarısı operasyonuyla gözaltına alınması üzerine 4 Kasım 2016 tarihinde bir açıklama yaptı.

CADI AVINA DÖNÜŞEN KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELER GERİ ÇEKİLMELİDİR

Demokrasi aldatmaları ile demokratik bir ülke demokratik bir toplum inşa etmek mümkün görünmemektedir. Seçilmişlerin görevlerini sonlandırmak, tutuklamak, gazeteleri, televizyonları kapatmak gazetecileri gözaltına almak, üniversitelerin rektör seçimlerini dikkate almayan anlayışların antidemokratik tutum olduğu gerçeği önümüzde dururken; rektörlük seçimlerinin tamamen ortadan kaldırılması ise aldatmacanın aldatmacasıdır.

ERMENEK’ TE YAŞAMINI KAYBEDEN MADEN EMEKÇİLERİNİ SAYGI İLE ANIYORUZ!

Maden facialarından yaşamını kaybeden maden emekçilerini saygı ile anıyoruz. Maden faciaları yaşanmaması için yetkilileri görevlerini yapmaya çağırıyoruz.

EMEK, BARIŞ VE DEMOKRASİ ELÇİLERİMİZİ ANIYORUZ!

Cumhuriyet tarihinin en büyük katliamı olarak tarihe geçen Ankara katliamının birinci yılında barış elçilerimizi saygıyla anarken, barış için kaybettiğimiz canlarımızın ortaya koydukları barış talebi gerçekleşene kadar mücadeleyi sürdüreceğiz.

BARIŞ İÇİNDE; ÖZGÜR, DEMOKRATİK BİR DÜNYA ve ÜLKE İSTİYORUZ…

Biz, bütün dünyada ekilen nefret tohumlarına, halklar arasında yaratılan düşmanlığa karşı barış istiyoruz, yaşadığımız coğrafyada bölge halklarıyla dostluk ve kardeşlik içinde yaşamak istiyoruz.

ÜLKEDE BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ

Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara karşı, ülkemizin Suriye’nin bir benzeri haline getirilmek istenmesine karşı tüm demokratik güçleri, siyasi partileri seslerini barıştan yana yükseltmeye çağırıyoruz. 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla bir kez daha “Savaşa hayır, barış hemen şimdi” diyoruz ve “Ülkede, bölgede, dünyada barış” istiyoruz.

GAZİANTEP’ TE GERÇEKLEŞTİRİLEN KATLİAMI LANETLİYORUZ, KINIYORUZ.

Terörün halkımızı teslim almasına ve ülkemizin Ortadoğu batağına saplanarak Suriye’ de ki savaşa benzer bir savaşa sürüklenmesine asla izin vermeyeceğiz.

DİYARBAKIR, VAN, ELAZIĞ… SALDIRILARI LANETLİYORUZ

İçerisine sokulduğumuz karanlık süreçte saldırıları gerçekleştirenleri ve bu karanlık zemini hazırlayanları şiddetle kınıyoruz.

TORBA YASALARLA ÜLKEMİZİN EN DEĞERLİ KURUM VE KURULUŞLARI ÖZELLEŞTİRİLMEK İSTENİYOR

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen Türkiye Varlık Fonu Kurulması ile Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısıyla, ülkemizin tapusu adeta Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ na verilerek yüzde beşlik komisyonla halkımızın 1923 yılından itibaren emekle kurduğu ve bugünlere getirmiş olduğu tüm kurum ve kuruluşlar haraç mezat satışa sunulacaktır.

TÜRKİYE VARLIK FONU KURULMASI İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TASARISI’ YLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

TMMOB Maden ve Jeoloji Mühendisleri Odaları Yönetim Kurulları Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda Görüşülerek Genel Kurul Gündemine Gelen "Türkiye Varlık Fonu Kurulması ile Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" nın 31. maddesi ile 3213 sayılı Maden Kanunu` na Eklenen "Ek Madde 14" ün Tasarıdan Çıkarılması İçin Ortak Basın Açıklaması Yaptılar.

FAŞİZME, DARBELERE VE OHAL` E KARŞI GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRİYORUZ

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin öncülüğünde bir araya gelen emek ve demokrasi güçleri, faşizme, darbelere ve OHAL’e karşı umudu, dayanışmayı ve mücadeleyi büyütmek için “Emek ve Demokrasi için Güç Birliği” oluşumunu 11 Ağustos 2016 Perşembe günü Ankara’da düzenlenen bir basın toplantısıyla kamuoyuna duyurdu. Emek ve demokrasi örgütlerinin başkanlarının katıldığı basın toplantısında metni KESK Eş Başkanı Lami Özgen okudu.

YTK İLE İLGİLİ YÖNETMELİK MESLEK MENSUPLARIMIZI MESLEKLERİNİ YAPAMAZ DURUMA GETİRECEKTİR

TMMOB Maden Mühendisleri Odası tarafından 3 Haziran 2016 tarihli Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Yetkilendirilmiş Tüzel Kişiler İle İlgili Yönetmelik” hakkında yürütmenin durdurulması ve yönetmeliğin iptali için Danıştay’da dava açılmıştır.

OHAL DEĞİL, DEMOKRASİ İSTİYORUZ

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, her zaman darbelere karşı olmuş, demokrasinin vazgeçilmez olduğuna inanmıştır.

NE DARBE NE DİKTA YAŞASIN BAĞIMSIZ DEMOKRATİK TÜRKİYE

Sömürü, baskı, zulüm düzeninin çeşitli savunucuları el birliğiyle ülkeyi mahvettiler. Bu durumdan çıkış yolu askeri darbeler değildir.

DEMOKRASİYİ BÜTÜN ANTİDEMOKRATİK GÜÇLERE KARŞI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

Sömürü, baskı ve zulüm düzeninin tüm savunucuları el birliğiyle ülkeyi uçurumun eşiğine getirdiler. Yaşanan süreç göstermiştir ki çatışmanın tarafları demokrasi dışı yollarda mutabıktırlar. Bu güçler şu anki rejimi birlikte inşa ettiler ve ülkemizi mahvettiler. Bu durumdan çıkış yolu ne askeri darbeler ne de önümüzde ki günlerde yaşanması muhtemel anti demokratik uygulamalar ve hukuksuzluklar değildir.

FRANSA` NIN NİCE ŞEHRİNDEKİ HAİN SALDIRIYI LANETLİYORUZ VE KINIYORUZ!

Ülkemizde hain saldırılar sonucu gerçekleştirilen katliamlara paralel olarak Avrupa ülkelerinde de katliamlar devam etmektedir. Son olarak Fransa’nın Nice kentinde 14 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain saldırı sonucu an itibariyle 84 kişinin hayatını kaybetmesi ve yüzlerce insan yaralanmasıyla sonuçlanan katliamı şiddetle kınıyoruz.

SİVAS KATLİAMİNI UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ!

Şairlerin, aydınların, gazetecilerin katledilmediği, gelecek güzel günlere inanan insanlarımızın öldürülüp yakılmadığı bir Türkiye için, halkımızın bağımsızlık, demokrasi, eşitlik ve özgürlük mücadelesinin yanında olacağız.

ÜLKEMİZİN SÖMÜRGE, MESLEK MENSUPLARININ MÜLTECİ HALİNE GETİRİLMESİNE RAZI OLMAYACAĞIZ

Kendi ülkesinde yabancı konumuna getirilen mühendis, mimar ve şehir plancıları, yurttaşlık haklarını elinden almak isteyenlere "dur!" diyecektir.

İSTANBUL ATATÜRK HAVAALANI’NDA Kİ HAİN SALDIRIYI LANETLİYORUZ, KINIYORUZ.

İstanbul`un Sultan Ahmet, İstiklal, Vezneciler semtlerinden sonra 28 Haziran 2016 tarihinde Atatürk Havaalanında üç canlı bomba tarafından gerçekleştirilen 36 vatandaşımızın ölümü ve 6`sı ağır olmak üzere 147 vatandaşımızın yaralanması ile sonuçlanan bombalı katliamı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

ZONGULDAK MADEN EMEKÇİLERİNİN YANINDA OLALIM!

Karadon Taşkömürü İşletmesi Müessesesinin özelleştirilmesine karşı yapılacak mücadelenin bir parçası olacağız. Zonguldak maden emekçileri ve tüm emekçilerle birlikte; Zonguldak ve çevre illerdeki halkımızın daha önceki yıllarda havza madenciliğinin ortadan kaldırılmasına karşı verdikleri mücadele deneyimleri, kazanımları ile bu saldırıyı da hep birlikte püskürtmeliyiz.

TBMM ADALET KOMİSYONUNDA KABUL EDİLEN BİLİRKİŞİLİK KANUN TASARISI

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ile Türk Tabipleri Birliği (TTB), TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edilen “Bilirkişilik Kanun Tasarısı" üzerine 9 Haziran 2016 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.

İSTANBUL VEZNECİLER`DE Kİ HAİN SALDIRIYI KINIYORUZ.

7 Haziran 2016 tarihinde İstanbul` un Fatih ilçesi Vezneciler semtinde 12 vatandaşımızın ölümü ve 2` si ağır olmak üzere 35 vatandaşımızın yaralanması ile sonuçlanan bombalı saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.