ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR SİTE HARİTASI KONUK DEFTERİ ENGLISH MADENBİS ÜYE GİRİŞİ TMMOB

24 NİSAN 2017, PAZARTESİ
 

e-KÜTÜPHANE
ADANA ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE ZONGULDAK ŞUBE BÖLGE TEMSİLCİLİKLERİ İL TEMSİLCİLİKLERİ GENÇ MADENCİ
Mobil Uygulaması
 

» BASIN AÇIKLAMALARI

 
<< İlk <<  < Önceki <
  / 9  > Sonraki >  >> Son >>
 

ŞİRVAN FACİASINDA DA ASIL SORUMLULAR DIŞARIDA!

Elbistan, Soma, Ermenek ve Şirvan da yaşanan cinayetlerin üretim zorlaması ve daha fazla kar amacıyla taşeron marifetiyle projeye uygun olmayan üretim faaliyetleri nedeniyle meydana geldiğine tanık olmaktayız. Asıl sorumluların bu uygulamaları bile bile yaşama geçirenler, bu kararları bile bile alanlardır. Bu nedenlerle; Elbistan, Soma, Ermenek ve Şirvan’da yaşanan faciaları iş cinayetleri olarak değerlendiriyoruz. Ancak bu cinayetlerin sorumluları ekmek ve yaşam mücadelesi veren mühendisler değil bu kararları alıp uygulayanlardır.


DÜNYA VE ÜLKEMİZ KADINLARININ MÜCADELE GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ.


TMMOB 44. DÖNEM II. DANIŞMA KURULU`NDA MÜHENDİS, MİMAR, ŞEHİR PLANCILARI "HAYIR" DEDİ

İMO Teoman Öztürk Toplantı salonunda 11 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirilen TMMOB 44. Dönem II. Danışma Kurulu`nda üyeler 12.00`de yapılan basın açıklamasıyla anayasa referandumunda "HAYIR" diyeceklerini kamuoyu ile paylaştı. TMMOB 44. Dönem II. Danışma Kurulu 11 Şubat 2017 tarihinde İMO Teoman Öztürk Toplantı salonunda gerçekleştirildi. Anayasa değişikliği ve referandum gündemiyle toplanan Kurul, Referandum süreci boyunca ülkenin dört bir yanında TMMOB`nin tüm birimlerinin çalışması ile hayata geçirilecek olan TMMOB Hayır Programına son halini verdi. Saat 12.00`de Danışma Kurulu tüm üyeleriyle bir basın toplantısı gerçekleştirdi.


İSTANBUL’ DA YAŞANAN KATLİAMI KINIYORUZ, LANETLİYORUZ!

TMMOB Maden Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu, İstanbul`da yeni yıl kutlamaları sırasında düzenlenen terör saldırısına ilişkin 1 Ocak 2017 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.


ARTIK YETER DİYORUZ VE LANETLİYORUZ!

TMMOB Maden Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan YÜKSEL, İstanbul’daki terör saldırısı üzerine 11 Aralık 2016 tarihinde bir açıklama yaptı.


ADANA ALADAĞ’ DA KIZ ÖĞRENCİ YURDU YANGINI KAZA DEĞİL, SORUMLUSU SİYASİ İKTİDAR OLAN BİR CİNAYETTİR

Adana’nın Aladağ ilçesinde bulunan Aladağ Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu’nda dün gece çıkan yangında çocuklarımızı kaybettik. Öncelikle çocuklarını kaybeden ailelere başsağlığı, yaralı çocuklarımıza da acil şifa diliyoruz. Bu facia bir kaza ya da kader değildir. Bu, denetimsizliğin yol açtığı, sorumlusunun da siyasi iktidar olduğu bir cinayettir.


SİVİL DARBE UYGULAMALARINDAN VAZGEÇİN! KHK`LAR İLE İŞTEN ATILMALARA SON VERİN!

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, OHAL kapsamında çıkartılan KHK`lar ile 2054`ü mühendis, mimar olmak üzere 150 binin üzerinde kamu görevlisinin işten çıkarılması ya da açığa alınmasıyla ilgili olarak 28 Kasım 2016 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.


ERŞAT AKYAZILI GÖREVİNE İADE EDİLMELİDİR

Odamızın Denetleme Kurulu uyesi Ersat Akyazılı` nın 675 sayılı KHK ile memuriyetten ihracı ile ilgili olarak 17 Kasım 2016 tarihinde Oda Başkanlığında basın açıklaması yapılmıştır.


HDP MİLLETVEKİLLERİ DERHAL SERBEST BIRAKILMALIDIR

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, HDP milletvekillerinin gece yarısı operasyonuyla gözaltına alınması üzerine 4 Kasım 2016 tarihinde bir açıklama yaptı.


CADI AVINA DÖNÜŞEN KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELER GERİ ÇEKİLMELİDİR

Demokrasi aldatmaları ile demokratik bir ülke demokratik bir toplum inşa etmek mümkün görünmemektedir. Seçilmişlerin görevlerini sonlandırmak, tutuklamak, gazeteleri, televizyonları kapatmak gazetecileri gözaltına almak, üniversitelerin rektör seçimlerini dikkate almayan anlayışların antidemokratik tutum olduğu gerçeği önümüzde dururken; rektörlük seçimlerinin tamamen ortadan kaldırılması ise aldatmacanın aldatmacasıdır.


ERMENEK’ TE YAŞAMINI KAYBEDEN MADEN EMEKÇİLERİNİ SAYGI İLE ANIYORUZ!

Maden facialarından yaşamını kaybeden maden emekçilerini saygı ile anıyoruz. Maden faciaları yaşanmaması için yetkilileri görevlerini yapmaya çağırıyoruz.


EMEK, BARIŞ VE DEMOKRASİ ELÇİLERİMİZİ ANIYORUZ!

Cumhuriyet tarihinin en büyük katliamı olarak tarihe geçen Ankara katliamının birinci yılında barış elçilerimizi saygıyla anarken, barış için kaybettiğimiz canlarımızın ortaya koydukları barış talebi gerçekleşene kadar mücadeleyi sürdüreceğiz.


BARIŞ İÇİNDE; ÖZGÜR, DEMOKRATİK BİR DÜNYA ve ÜLKE İSTİYORUZ…

Biz, bütün dünyada ekilen nefret tohumlarına, halklar arasında yaratılan düşmanlığa karşı barış istiyoruz, yaşadığımız coğrafyada bölge halklarıyla dostluk ve kardeşlik içinde yaşamak istiyoruz.


ÜLKEDE BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ

Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara karşı, ülkemizin Suriye’nin bir benzeri haline getirilmek istenmesine karşı tüm demokratik güçleri, siyasi partileri seslerini barıştan yana yükseltmeye çağırıyoruz. 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla bir kez daha “Savaşa hayır, barış hemen şimdi” diyoruz ve “Ülkede, bölgede, dünyada barış” istiyoruz.


GAZİANTEP’ TE GERÇEKLEŞTİRİLEN KATLİAMI LANETLİYORUZ, KINIYORUZ.

Terörün halkımızı teslim almasına ve ülkemizin Ortadoğu batağına saplanarak Suriye’ de ki savaşa benzer bir savaşa sürüklenmesine asla izin vermeyeceğiz.


DİYARBAKIR, VAN, ELAZIĞ… SALDIRILARI LANETLİYORUZ

İçerisine sokulduğumuz karanlık süreçte saldırıları gerçekleştirenleri ve bu karanlık zemini hazırlayanları şiddetle kınıyoruz.


TORBA YASALARLA ÜLKEMİZİN EN DEĞERLİ KURUM VE KURULUŞLARI ÖZELLEŞTİRİLMEK İSTENİYOR

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edilen Türkiye Varlık Fonu Kurulması ile Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısıyla, ülkemizin tapusu adeta Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ na verilerek yüzde beşlik komisyonla halkımızın 1923 yılından itibaren emekle kurduğu ve bugünlere getirmiş olduğu tüm kurum ve kuruluşlar haraç mezat satışa sunulacaktır.


TÜRKİYE VARLIK FONU KURULMASI İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TASARISI’ YLA İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

TMMOB Maden ve Jeoloji Mühendisleri Odaları Yönetim Kurulları Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda Görüşülerek Genel Kurul Gündemine Gelen "Türkiye Varlık Fonu Kurulması ile Bazı Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" nın 31. maddesi ile 3213 sayılı Maden Kanunu` na Eklenen "Ek Madde 14" ün Tasarıdan Çıkarılması İçin Ortak Basın Açıklaması Yaptılar.


FAŞİZME, DARBELERE VE OHAL` E KARŞI GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRİYORUZ

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin öncülüğünde bir araya gelen emek ve demokrasi güçleri, faşizme, darbelere ve OHAL’e karşı umudu, dayanışmayı ve mücadeleyi büyütmek için “Emek ve Demokrasi için Güç Birliği” oluşumunu 11 Ağustos 2016 Perşembe günü Ankara’da düzenlenen bir basın toplantısıyla kamuoyuna duyurdu. Emek ve demokrasi örgütlerinin başkanlarının katıldığı basın toplantısında metni KESK Eş Başkanı Lami Özgen okudu.


YTK İLE İLGİLİ YÖNETMELİK MESLEK MENSUPLARIMIZI MESLEKLERİNİ YAPAMAZ DURUMA GETİRECEKTİR

TMMOB Maden Mühendisleri Odası tarafından 3 Haziran 2016 tarihli Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Yetkilendirilmiş Tüzel Kişiler İle İlgili Yönetmelik” hakkında yürütmenin durdurulması ve yönetmeliğin iptali için Danıştay’da dava açılmıştır.


OHAL DEĞİL, DEMOKRASİ İSTİYORUZ

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, her zaman darbelere karşı olmuş, demokrasinin vazgeçilmez olduğuna inanmıştır.


NE DARBE NE DİKTA YAŞASIN BAĞIMSIZ DEMOKRATİK TÜRKİYE

Sömürü, baskı, zulüm düzeninin çeşitli savunucuları el birliğiyle ülkeyi mahvettiler. Bu durumdan çıkış yolu askeri darbeler değildir.


DEMOKRASİYİ BÜTÜN ANTİDEMOKRATİK GÜÇLERE KARŞI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

Sömürü, baskı ve zulüm düzeninin tüm savunucuları el birliğiyle ülkeyi uçurumun eşiğine getirdiler. Yaşanan süreç göstermiştir ki çatışmanın tarafları demokrasi dışı yollarda mutabıktırlar. Bu güçler şu anki rejimi birlikte inşa ettiler ve ülkemizi mahvettiler. Bu durumdan çıkış yolu ne askeri darbeler ne de önümüzde ki günlerde yaşanması muhtemel anti demokratik uygulamalar ve hukuksuzluklar değildir.


FRANSA` NIN NİCE ŞEHRİNDEKİ HAİN SALDIRIYI LANETLİYORUZ VE KINIYORUZ!

Ülkemizde hain saldırılar sonucu gerçekleştirilen katliamlara paralel olarak Avrupa ülkelerinde de katliamlar devam etmektedir. Son olarak Fransa’nın Nice kentinde 14 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen hain saldırı sonucu an itibariyle 84 kişinin hayatını kaybetmesi ve yüzlerce insan yaralanmasıyla sonuçlanan katliamı şiddetle kınıyoruz.


SİVAS KATLİAMİNI UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ UNUTTURMAYACAĞIZ!

Şairlerin, aydınların, gazetecilerin katledilmediği, gelecek güzel günlere inanan insanlarımızın öldürülüp yakılmadığı bir Türkiye için, halkımızın bağımsızlık, demokrasi, eşitlik ve özgürlük mücadelesinin yanında olacağız.


ÜLKEMİZİN SÖMÜRGE, MESLEK MENSUPLARININ MÜLTECİ HALİNE GETİRİLMESİNE RAZI OLMAYACAĞIZ

Kendi ülkesinde yabancı konumuna getirilen mühendis, mimar ve şehir plancıları, yurttaşlık haklarını elinden almak isteyenlere "dur!" diyecektir.


İSTANBUL ATATÜRK HAVAALANI’NDA Kİ HAİN SALDIRIYI LANETLİYORUZ, KINIYORUZ.

İstanbul`un Sultan Ahmet, İstiklal, Vezneciler semtlerinden sonra 28 Haziran 2016 tarihinde Atatürk Havaalanında üç canlı bomba tarafından gerçekleştirilen 36 vatandaşımızın ölümü ve 6`sı ağır olmak üzere 147 vatandaşımızın yaralanması ile sonuçlanan bombalı katliamı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.


ZONGULDAK MADEN EMEKÇİLERİNİN YANINDA OLALIM!

Karadon Taşkömürü İşletmesi Müessesesinin özelleştirilmesine karşı yapılacak mücadelenin bir parçası olacağız. Zonguldak maden emekçileri ve tüm emekçilerle birlikte; Zonguldak ve çevre illerdeki halkımızın daha önceki yıllarda havza madenciliğinin ortadan kaldırılmasına karşı verdikleri mücadele deneyimleri, kazanımları ile bu saldırıyı da hep birlikte püskürtmeliyiz.


TBMM ADALET KOMİSYONUNDA KABUL EDİLEN BİLİRKİŞİLİK KANUN TASARISI

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ile Türk Tabipleri Birliği (TTB), TBMM Adalet Komisyonu’nda kabul edilen “Bilirkişilik Kanun Tasarısı" üzerine 9 Haziran 2016 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.


İSTANBUL VEZNECİLER`DE Kİ HAİN SALDIRIYI KINIYORUZ.

7 Haziran 2016 tarihinde İstanbul` un Fatih ilçesi Vezneciler semtinde 12 vatandaşımızın ölümü ve 2` si ağır olmak üzere 35 vatandaşımızın yaralanması ile sonuçlanan bombalı saldırıyı şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.


TMMOB YE BAĞLI ODALARIN ORTAK BASIN AÇIKLAMASI

Kamuoyu bilmelidir ki, 12 Mart ve 12 Eylül gibi baskı dönemlerine direnmeyi bilen TMMOB ve bağlı Odaları olarak, bu iktidarın baskılarına da onurlu bir şekilde direnecektir, direnmektedir. Meslek Odaları susmadı, susmayacak, gerçekleri teşhire, kamu ve halk çıkarlarına yönelik kamusal hizmete kararlılıkla devam edecektir.


MİMARLAR ODAMIZIN YILDIZ SARAYINDAKİ BİNASINI BASARAK GÖZALTINA ALDIĞINIZ ARKADAŞLARIMIZI DERHAL SERBEST BIRAKIN

AKP iktidarının Gezi direnişinin yıldönümünde halkın taleplerine, bilime ve aydınlığa karşı tutumu bugün kullanmakta olduğumuz bina basılarak TMMOB’den intikam almaya çalışılarak devam etmiştir.


ERMENEK MADEN İŞÇİLERİNİN YASAL HAKLARI ÖDENMELİDİR

Devletin öncelikli görevi bu işçilerin yaşamlarını güvence altına almak ve iş yasasıyla belirlenmiş olan haklarının verilmesini sağlamaktır.


ZONGULDAK KİLİMLİ İŞÇİLERİNİN YAŞAMLARI GÜVENCE ALTINA ALINMALIDIR. MADEN EMEKÇİLERİNİN YASAL HAKLARI ÖDENMELİDİR.

Devlet adına kayyum vasıtasıyla şirkete el koyan iktidar hükümet olma vasfını yerine getirmeli ve öncelikle yeraltında açlık grevinde bulunan işçilerin yaşamları güvence altına alınmalı, başta çalışma hakları olmak üzere diğer ücret alacaklarının ödenmesi için gerekenler yapılmalıdır.


KARADON, SOMA, ERMENEK… NE YAZIK Kİ ÖLÜMLER SÜRECEK UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ.

Madencilik sektörü, içerdiği riskler ve tehlikeler nedeniyle daha yakından izlenmeli, değerlendirilmeli ve kaza önleme çalışmalarına daha fazla ağırlık verilmelidir. Bu düşüncelerle iş cinayetlerinin önlenmesi için yetkilileri bir kez daha gerekli önlemleri almaya ve göreve davet ediyoruz.


BASINA ve KAMUOYUNA. SOMA`YI UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ! SOMA İÇİN ADALET İSTİYORUZ.

Bundan tam iki yıl önce 13 Mayıs 2015 tarihinde saat 15:30 sıralarında Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Eynez Kömür Ocağında çıkan yangın sonucu aralarında 5 maden mühendisi meslektaşımızın da bulunduğu 301 maden emekçisi yaşamını kaybetmiştir.


YAŞASIN 1 MAYIS. HAYDİ 1 MAYISA !

Çalışanların, insanca yaşanacak bir ücret ve 8 saatlik çalışma süresi talebiyle ortaya çıkan Birlik Dayanışma ve Mücadele günü 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlu olsun.


LAİKLİKTEN GERİ ADIM ATMAYACAĞIZ. BİLİME, AYDINLANMAYA VE DEMOKRASİYE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDECEĞİZ.

Kamuoyunda da bilindiği üzere TBMM Başkanı İsmail Kahraman, çağdaşlığın, bilimsel ve özgür düşüncenin en önemli kurumlarından olan üniversitelerimizden birinde yaptığı bir konuşmada “laiklik yeni anayasada olmamalı” söyleminde bulunmuştur.


AKLIMIZI ZORLUYORUZ, NEREYE KOYACAĞIMIZI BİLEMİYORUZ. KAHRAMAN TBMM BAŞKANLIĞI’NA DEVAM EDECEK Mİ?

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, TBMM Başkanı İsmail Kahraman`ın laikliğin anasayadan çıkartılması ile ilgili sözleri üzerine 27 Nisan 2016 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.


TMMOB`YE BAĞLI ODALARIN ORTAK AÇIKLAMASI: CUMHURBAŞKANI TMMOB VE ODALARIMIZI HEDEF GÖSTERİYOR ANCAK ÜLKEMİZDEN, HALKIMIZDAN YANA VE RANT KARŞITI MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA SÜRECEK

TMMOB`ye bağlı odalar, Cumhurbaşkanı`nın TMMOB`yi hedef gösteren açıklamaları üzerine 23 Nisan 2016 tarihinde ortak bir basın açıklaması yaptılar.


İŞ GÜVENLİĞİ ÖNLEMLERİ ERTELENMEYE… İŞÇİLER ÖLMEYE DEVAM EDİYOR!..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 24 Mart 2016 tarihli Resmi Gazete`de yayınlanan "Maden İşyerlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılması Hakkında Yönetmelik"in geçici 3. Maddesi ile "personel takip sistemi" ve "hayat hattı" hükümleri daha uygulanamadan 01/01/2017 tarihine ertelenmiştir.


ÜLKEMİZİN BAŞKENTİ ANKARA’NIN KALBİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN KATLİAMI LANETLİYORUZ.

13 Mart 2016 Pazar günü Ankara‘nın kalbinde üçüncü kez gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucu, resmi makamlar tarafından yapılan ilk açıklamalara göre 37 yurttaşımız hayatını kaybetmiş, 125 yurttaşımız ise yaralanmıştır.


Barışa Umut, 8 Mart Buruk. Kutlu Olsun Dayanışma ve Mücadele Günü

Bu yıl 8 Mart hüzün, keder ve öfke ile geldi ülkemize. Bir yanımız sürekli bombalar altında, diğer yanımız çaresizleştirilmiş, yorgun, tedirgin.


YİNE ANKARA, YİNE PATLAMA ve KATLİAM. HEDEF BARIŞ, KARDEŞLİK ve TÜM İNSANLIK

17 Şubat 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırı sonucu, resmi makamlar tarafından yapılan açıklamalara göre saat 22:00 itibariyle aralarında TSK mensubu askeri ve sivil personelin de bulunduğu 28 vatandaşımız hayatını kaybetmiş ve 61 yurttaşımız da yaralanmıştır.


ARTVİN HALKININ DEMOKRATİK MÜCADELESİNİ HAKLI BULUYORUZ. ARTVİN HALKI İLE DAYANIŞMA İÇERİSİNDEYİZ.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası, çevre faktörü göz ardı edilerek madencilik faaliyetlerinin yürütülmesini mümkün görmemektedir. Ayrıca, yerel halkın onayını almamış ekonomik faaliyetleri doğru bulmamaktadır.


BEŞ YIL OLDU HALA BİR SONUÇ YOK. UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ.

Ruhsat hukuku Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı‘nın (ETKB) ilgili teşekkülü Elektrik Üretim Anonim Şirketi‘ne (EÜAŞ) ait olan ve özel sektöre 25 yıllığına işletilmek üzere verilen Kahramanmaraş ili Afşin ilçesindeki Çöllolar kömür sahasında, 6 Şubat 2011 ve 10 Şubat 2011 tarihlerinde iki kez şev kayması meydana gelmiştir.


ÜLKEMİZİ KUTUPLAŞTIRAN ANTİDEMOKRATİK UYGULAMALARA SON VERİLMELİDİR.

TMMOB`ye bağlı odalar "Akademisyenler Bildirisi" üzerine yaşanan tartışmalar ve düşünce-ifade özgürlüklerini, akademik bağımsızlığı dışlayan uygulamalar üzerine 26 Ocak 2016 tarihinde bir basın açıklaması yaptı.


ŞİDDETİN, KATLİAMIN ADI BU KEZ SULTANAHMET ve TÜM İNSANLIK

Resmi Makamlar tarafından yapılan ilk açıklamalara göre 12 Ocak 2016 tarihinde İstanbul Sultanahmet Meydanında gerçekleştirilen bir "canlı bomba" eylemi sonucu, 10 Alman vatandaşı yaşamlarını kaybetmiş ve çok sayıda kişi de yaralanmıştır. Yaşamlarını kaybedenlerin aileleri ve yakınlarına baş sağlığı diliyor, bütün yaralılara acil şifalar diliyoruz.


Odamız ODTÜ ve ODTÜ‘lüler İle Birliktedir.

AKP iktidarı ajandasını açmış ve seçimler öncesi ele geçiremediği TMMOB ve Odaları gibi yine son kalelerden biri olan ODTÜ’yü ele geçirmek için çalışmalara başlamıştır. Siyasi iktidar amacına ulaşmak için her zaman olduğu gibi yandaş medyası aracılığı ile ODTÜ kampüsünde yaşananları çarpıtarak her alanda şanlı bir tarihe sahip ODTÜ’ye yönelik saldırıları artırmıştır.


BARIŞ ELÇİ’SİZ KALDI

Barış, demokrasi, insan hakları savunucusu Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi silahlı çatışmanın sadece insanlara değil tarihi kültürel varlıklara verdiği zararları ortaya koymaya çalıştığı açıklama sırasında karanlık güçler tarafından ateşli silahla vurularak katledildi.

SAYFA ÜSTÜ
ANA SAYFA BU SAYFAYI ÖNER BU SAYFAYI YAZDIR
   

Şubeler:
»ADANA ŞUBE »DİYARBAKIR ŞUBE »İSTANBUL ŞUBE »İZMİR ŞUBE »ZONGULDAK ŞUBE
 
Bölge Temsilciği:
»SİVAS BÖLGE TEMSİLCİLİĞİ 
 
İl Temsilcilikleri:
»ADANA-ALADAĞ »ADANA-POZANTI »ADIYAMAN »AFYONKARAHİSAR »AĞRI »AMASYA »ANTALYA »ARTVİN »AYDIN »BALIKESİR »BALIKESİR-DURSUNBEY »BARTIN »BARTIN-AMASRA »BATMAN »BİLECİK »BOLU »BURDUR »BURDUR-BUCAK »BURDUR-YEŞİLOVA »BURSA »ÇANAKKALE »ÇANAKKALE-ÇAN »ÇORUM »DENİZLİ »DÜZCE »EDİRNE »EDİRNE-KEŞAN »EDİRNE-UZUNKÖRÜ »ELAZIĞ »ERZİNCAN »ERZURUM »ESKİŞEHİR »GAZİANTEP »GİRESUN »GÜMÜŞHANE »HAKKARİ »HATAY »HATAY-İSKENDERUN »ISPARTA »KAHRAMANMARAŞ »KAHRAMANMARAŞ-ELBİSTAN »KARABÜK »KARAMAN »KASTAMONU »KAYSERİ »KIRIKKALE »KIRKLARELİ »KOCAELİ »KONYA »KONYA-ILGIN »KONYA-SEYDİŞEHİR »KÜTAHYA »KÜTAHYA-GEDİZ »KÜTAHYA-TAVŞANLI »MALATYA »MANİSA »MARDİN »MERSİN »MUĞLA »ORDU »OSMANİYE »RİZE »SAKARYA »SAMSUN »SİİRT »SİVAS-DİVRİĞİ »ŞANLIURFA »ŞIRNAK »TEKİRDAĞ »TRABZON »TUNCELİ »UŞAK »VAN »ZONGULDAK-KDZ.EREĞLİ  

   

COPYRIGHT © 2006-2017 TMMOB MADEN MÜHENDİSLERİ ODASI

Selanik Caddesi No:19/4 KIZILAY / ANKARA
TEL: (+90) 312 425 10 80   FAKS:(+90) 312 417 52 90
Sürekli Eğitim Merkezi FAKS: (+90) 312 419 76 80

 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.